Viszont a szabályok egyszerűsítésével, a bürokrácia visszaszorításával megteremti egy esetleges béremelés forrását. A tervezet nem növeli az emberek munkaidejét, kivéve ott, ahol az korábban nem érte el a heti 40 órát.
A tervezet nem hagyja védelem nélkül a munkavállalókat, hiszen a szakszervezetek továbbra is jelen lesznek a munkahelyeken, továbbá az üzemi tanácsok kibővített jogosítványokkal védik a munkavállalókat. Kollektív szerződések továbbra is lesznek, így az ezzel járó védelem is megilleti majd a munkavállalót.
Ugyanakkor figyelemre méltó tény, hogy Borsik János, a tüntetés egyik főszervezőjének korábbi munkahelyén, a MÁV-nál, 38 órás munkahét van, a munkaközi szünet beleszámít a munkaidőbe, ami az állami szektoron kívül sehol nem tapasztalható, a szakszervezeti juttatások vonatkozásában a munkaidő megváltás kétszerese a törvényi előírásnak. Mindezt válság idején közpénzből finanszírozzuk!
Rendet kell végre tenni a munkaügyekben, hogy valóban sok új munkahely születhessen, az új Munka Törvénykönyve ezt szolgálja!