Folytatódott a vagyon gyarapodása a befektetési alapok piacán augusztusban - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) szerdán.A szövetség tagjai által kezelt befektetési alapok összvagyona 112 milliárd forinttal, 2,1 százalékkal nőtt augusztusban, a hónap végén 5363 milliárd forintot tett ki. Augusztusban összességében 80 milliárdnyi friss tőke érkezett az alapokba, a hónap nyertesei a kötvény- és a vegyes alapok, amelyek már az előző hónapban is szépen teljesítettek.
A Bamosz szerdai közleménye szerint a kezelt vagyon viszonylag egységes képet mutat, a származtatott alapok vagyona csökkent, a pénzpiaci alapoké stagnált, a többi kategória esetében a növekedés volt a meghatározó.
Az abszolút hozamú alapokba a tőkebeáramlás 15,8 milliárd forintot tett ki. A kategória vagyona a hozamokkal együtt 3,1 százalékkal gyarapodott, 682 milliárd forint volt a hónap végén.
A vegyes alapokba szintén jelentős mértékű, 23,8 milliárd forintnyi tőke érkezett. A hozamokkal együtt a vagyon 6 százalékkal 536 milliárd forintra nőtt.
A kötvényalapok továbbra is népszerűek, az előző hónapokhoz hasonlóan főleg a rövid futamidejű hazai kötvényalapokat keresik a befektetők a Bamosz közleménye szerint. A havi tőkebeáramlás 25 milliárd forintot tett ki, a kötvényalapok vagyona 3,1 százalékos növekedéssel 1154 milliárd forintot ért el.
A pénzpiaci alapok vagyona nem változott, 1560 milliárd forint maradt augusztusban. A tőkeáramlás az egyes alkategóriákon belül nem volt jelentős és összességében kiegyenlítették egymást, így a tőkeáramlás eredője is alig haladta meg a mínusz 200 milliót.
A részvényalapokba közel 6 milliárd forintnyi friss tőke érkezett, a hozamokkal együtt 5,1 százalékkal 277 milliárd forintra emelkedett a kategória vagyona augusztusban.
A tőkevédett alapokba 5 milliárdnyi tőke áramlott be, de a hozamok nem segítették a bővülést, így mindössze 0,7 százalékkal növekedett a kategória vagyona.
Az ingatlanalapokban 2,2 milliárd forintot helyeztek el a befektetők augusztusban és a hozamok is pozitívak voltak, így összességében 0,9 százalékkal 459 milliárd forintra nőtt a kategória összvagyona.
Az árupiaci alapokba 1 milliárd forintnyi tőke érkezett, amely a kategória nagyságához képest igen jelentős, így a nettó eszközérték 10 százalékot meghaladó mértékben növekedett.
Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapoknál enyhe tőkebeáramlás volt tapasztalható, a vagyon 2,8 százalékkal, 136 milliárd forintra nőtt.