Első fokon pert nyert az FTC

Ajánljuk - 2006-09-06

A Fővárosi Bíróság elsőfokú, nem jogerős ítéletével megsemmisítette kedden azt a két határozatot, amellyel megvonták nyáron az FTC NB I-es licenszét. A Magyar Labdarúgó Szövetség várhatóan fellebbez az ítélet ellen.

A Ferencváros azért fordult a bírósághoz, mert a labdarúgó szövetség licenszbizottsága megvonta az NB I-es szerepléshez való jogát. A testület először május 31-én öt feltételhez kötve megadta a licenszet az NB I-hez való játékhoz a Ferencvárosnak, majd visszavonta azt, később pedig ismét megadta a NB I-hez való szereplés lehetőségét. Ezt követően az MLSZ elnöksége megsemmisítette a május 31-i határozatot, és a korábbi licenszbizottságot feloszlatta. Az új, másodfokon eljáró fellebbviteli licenszbizottság pedig visszavonta az FTC liszenszét.

     

Ezt a két határozatot semmisítette meg kedden a Fővárosi Bíróság. Az ítéletének indoklása szerint azért, mert az MLSZ elnökségének nem volt joga a független licenszbizottság eljárásába beavatkozni, annak döntését nem bírálhatta volna felül.

 

Az MLSZ közleménye az FTC pernyeréséről

 

    A Magyar Labdarúgó Szövetség a  2006. szeptember 5-én megtartott bírósági perben, amelyet a Ferencváros, mint felperes kezdeményezett a szövetséggel szemben az alábbiakat közli:

 A Magyar Labdarúgó Szövetség annak tudatában hozta meg intézkedéseit, hogy ismerte és beemelte alapszabályába a FIFA és az UEFA ilyen irányú rendelkezéseit. Ennek értelmében a legfontosabb szabály, hogy a szövetség tagjai mindaddig nem fordulhatnak polgári bírósághoz, ameddig problémáikat nem rendezik a sporttörvényben is megjelenített független sportbíróságnál. Ú

        Az MLSZ minderre többször felhívta a Ferencváros vezetésének figyelmét és ezúton is aggályát fejezi ki a polgári per kapcsán.

       Az MLSZ vezetése rendkívüli módon sajnálja, hogy az FTC a saját problémái megoldása helyett egy látvány perben próbál időt nyerni és sajnálattal közli minden érdekelttel, hogy az MLSZ szabályzatába beemelt FIFA és UEFA rendelkezéseknek betartását a maga számára még ebben a kényes helyzetben is kötelezőnek tekinti. Ezért természetesen az első fokú bíróság döntését megfellebbezi, de mindez nem befolyásolja azt az eljárást, amelyet a fenti ügyben a Fegyelmi Bizottság kénytelen lefolytatni.