a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közleménye szerint az IRENA célja a tudásmegosztás mellett a beruházások, a legújabb technológiák és innovációk áramlásának elősegítése. A szervezet 124 tagországa mellé több mint 40 ország csatlakozása van folyamatban.
A Magyarországot képviselő Hizó Ferenc klímapolitikáért felelős helyettes államtitkár tájékoztatta Magyarország IRENA-hoz való csatlakozási szándékáról Sultan Ahmed Al Jaber államminisztert és Fred Moavenzadeh-t, a Masdar Intézet elnökét. Az államminiszter üdvözölte Magyarország csatlakozási szándékát és felajánlotta, hogy tíz kiemelkedően tehetséges magyar diák teljes körű ösztöndíjasként vehessen részt mesterképzésen a Masdar Institute of Science and Technology-nál - tájékoztatott a tárca.
A január 18-19-én megtartott közgyűlésen bemutatták a REMAP 2030 című tervet, amely szerint a következő 16 évben megduplázódhat a megújuló energiaforrások részaránya a világ energiatermelésében. Ezzel együtt tovább nőhet az ágazatban foglalkoztatottak száma, ami jelenleg 5,7 millió. Adnan K. Zamin, az IRENA főigazgatója szerint a mostanihoz hasonló horderejű átalakulásra még nem volt példa a globális energiarendszerben - közölte az NFM.
A helyettes államtitkár Abdullah bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emirátusok külügyminiszterével és Thani Al-Zeyoudi nagykövettel, az EAE külügyminisztériuma energiáért és klímaváltozásért felelős igazgatójával is megbeszélést folytatott. Az egyeztetésen a két ország képviselői kölcsönösen biztosították egymást a technológiai- és tudástranszfer, valamint a zöldgazdasági beruházások területén való együttműködésről.
Az IRENA közgyűléséhez előadásokkal, kiállításokkal, panelbeszélgetésekkel kapcsolódott a Közel-Kelet legnagyobb fenntartható fejlődési témájú programja, az Abu Dhabi-i Fenntarthatósági Hét. Az eseménysor keretében a helyettes államtitkár miniszteri kerekasztal-megbeszélésen vett részt, egyeztetett a megújulóenergia-beruházások és a nemzetközi geotermikus fejlesztések tapasztalatairól - áll a közleményben.