A tárlat a múzeum ékszergyűjteményének legkülönlegesebb darabjait, illetve Spengler Katalin műgyűjtőnek és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem egykori és jelenlegi hallgatóinak, valamint oktatóinak kortárs ékszereit mutatja be - olvasható a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Magyar Nemzeti Múzeum (MNMKK MNM) pénteki közleményében.
Zsigmond Gábor, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója kiemelte, hogy az ékszerkiállítás népszerűségét mi sem bizonyítja jobban, minthogy alig három hónappal a megnyitó után megérkezett a kiállításba a 30 ezredik látogató, akinek a múzeum ajándékkal is kedveskedett.
- emelik ki a közleményben.
Mint írják, a tárlatban a Kárpát-medence páratlan kincsein túl a kortárs ékszerművészet is megjelenik, ezt Spengler Katalin európai szinten jegyzett gyűjteményének darabjai, valamint a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatóinak és oktatóinak munkái képviselik.
A kiállítást a Nemzeti Múzeum épületében folyamatosan változó tartalmak is színesítik, emiatt érdemes többször is visszatérni - hangsúlyozzák a közleményben.
Kitérnek arra, hogy Spengler Katalin ékszerei többek között a múzeum lépcsőházának szigetén kaptak helyet. A kiállítás megnyitásával egyidőben nyílt "kortárs-ékszersziget" december végén új koncepció mentén alakult át: a kortárs ékszerek ezúttal a szerkezetről, struktúrákról, harmóniáról, ritmusról, szekvenciákról szólnak.
December 17-én pedig új pop-up tárlattal bővült a kiállítás Határvonalakon - Ékszerek az ember, a természet és az épített környezet metszéspontjaiban címmel a Kupolateremben is, amelyben a MOME jelenlegi és egykori hallgatóinak, valamint tanárainak munkái kaptak helyet.
A tárlatot számos kísérőprogram, múzeumpedagógiai foglalkozás, workshop is színesíti a következő hónapokban, valamint továbbra is megtekinthető a Múzeum Széchényi-termében a 3000 éves somlói nyakék.