Debreceni Egyetem: piacképes oktatás cégekkel együttműködve

Befektetés - 2011-10-09

A Debreceni Egyetem (DE) arra törekszik, hogy a képzést, a szakmai munkát a gazdaság, a társadalom érdekeinek szolgálatába állítsa - jelentette ki Fábián István, a DE rektorra szombaton, a Tudományegyetemi Karok (TEK) által harmadik alkalommal megrendezett kapcsolatok napja megnyitóján.

A rektor szerint az egyetem és a piaci szereplők együttműködésében komoly tartalékok vannak, de a TEK intenzíven törekszik a kapcsolatok működtetésére.

    Gaál István, a 8 kart és 12 doktori iskolát tömörítő TEK elnöke hozzátette: a kapcsolatok napja jó alkalom arra, hogy a kutatási eredményeket felhasználó, a végzős hallgatókat befogadó cégek, vállalatok képviselőivel találkozzanak az egyetemi oktatók, kutatók.

    Mészáros György, a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) elnöke előadásában kifejtette: Magyarországon a továbbfejlesztés irányát az új K+F+I (innováció) stratégia fogja meghatározni, összhangban az Új Széchenyi Tervvel.

    Utóbbi tudomány-innováció fejezetében az idén 72,7 milliárd forint uniós forrás áll rendelkezésre - fűzte hozzá.

    Mészáros György szerint az Európai Unió (EU) ígéretes utat vázol fel 2020-ra a kutatás-innovációval összefüggésben.

    Az EU 2014-2020 közötti időszakra vonatkozó költségvetésében minden korábbinál nagyobb kutatási forrás áll rendelkezésre, de "ébernek kell lennünk, hogy minél több pénzt tudjunk idehozni" - jegyezte meg a NIH elnöke.

    A rendezvényen átadták a Tudományegyetemi Karok-díjat, amelyet az idén Ábrahám László, a National Instruments Hungary Kft. ügyvezetője kapott.

    A nyitó plenáris ülést követően a résztvevők két szekcióban ismerkedhettek meg a TEK műszaki karának innovatív projektjeivel, illetve a cégekhez kihelyezett tanszékek munkájával.