Az egyik legnagyobb angliai nyugdíjalap befektetési igazgatója szerint a pénzügyi válság után felemelkedés következhet az első olajárrobbanás tapasztalatai alapján, ami akár 15 évig is eltarthat. A hosszú távon gondolkozó befektetőknek ezért érdemes lehet már kockázatosabb eszközöket keresniük, a nyugdíjalapok számára pedig most jöhet el a befektetési stratégia megváltoztatásának az ideje.
A második legnagyobb vagyonnal rendelkező angliai nyugdíjalap, az USS (Universities Superannuation Scheme) elemzői szerint a pénzügyi krízis elmúlásával 15 éves felívelés veheti kezdetét, ami kiváló beszállási célpontot jelenthet a hosszú távon gondolkozó befektetőknek - írja az IPE.com.
Az USS vezető befektetési igazgatója, Peter Moon szerint a mostani válság sokban hasonlít az 1972-74-es válsághoz (első olajárrobbanáshoz), az akkori 15 éves emelkedés pedig a mostani válság elmúlása után is bekövetkezhet. "A 15 éves időtáv mindazonáltal kevesebb, mint harmada a kötelezettségeink 40-50 éves átlagidejének" - tette hozzá a befektetési igazgató, miközben kiemelte, hogy az 1972-74-es válság arra világított rá, hogy még a legrosszabb időkben sem tartott sokáig a befektetők kockázatkerülése, tehát a profitvadászat mindig győzedelmeskedett.
A jelenlegi bizonytalan környezet a nyugdíjalapok számára kiváló időpont a portfóliók átalakítására, hiszen a kockázatosabb és magasabb hozammal kecsegtető eszközök (mint például a magántőke, a fedezeti alapok, az abszolút hozamú stratégiák, a nyersanyagok és az infrastrukturális befektetések) hosszú távon magasabb hozamot hozhatnak a nyugdíjasoknak, mint azt korábban bármikor is remélhettük volna.