Soros György szerint elképzelhető a pénzügyi rendszer összeomlása, amely a piac önszabályozó folyamatainak lehet a következménye. Az Egyesült Államok nagy valószínűséggel már most is recesszióban van, eközben Európának a defláció rémével kell majd szembenéznie a csökkenő nyersanyagárak miatt - fejtette ki véleményét egy francia lapnak a milliárdos befektető.
A vagyonának jelentős részét egykor, az angol font zuhanására spekuláló, s a válságon meggazdagodott Soros György elképzelhetőnek tartja a pénzügyi rendszer összeomlását. Ez lehet a következménye a piac önszabályozó folyamatainak - fejtette ki véleményét a milliárdos befektető a "Le Monde" nevű francia lapnak.
A Fed és az amerikai pénzügyi felügyelet túl sok szabadságot engedett, így egy rendkívül szerteágazó hitelpiac jött létre. Nyilvánvaló volt, hogy a pénzügyi válság átterjed a reálgazdaságra is, az Egyesült Államok már valószínűleg recesszióban van, amely a következő negyedévekben felgyorsulhat - nyilatkozta Soros a lapnak.
Eközben Európa a csökkenő nyersanyagárak közepette a defláció időszaka felé tart, a termékek és a szolgáltatások ára is hanyatlik. A gazdaságra nyomás nehezedik, amely a munkanélküliség terjedéséhez vezethet. Ennek kiküszöbölés érdekében Soros György azt ajánlja az Európai Központi Banknak, hogy a csökkentsen kamatot, a pénzmennyiséget bővítse és ezzel a deflációt megakadályozhatja.
Ázsiában a krízis a legnagyobb mértékben a mai napig szárnyaló kínai gazdaságot érintheti, amely máris csökkentette exportját - nyilatkozta Soros György. A kormányzat a devizatartalékot a gazdaság stimulálására használhatja, de nem hibázhat, mert félő, hogy a pénzügyi krízis olyan politikai válsághoz vezethet, mint 1998-ban Indonéziában.