A háziorvosok praxisközösségbe történő beléptetésének elhalasztását javasolta szerdán az MSZP egészségügyi kabinetjének tagja.
Szelényi Zoltán orvos-közgazdász az Ujhelyi István szocialista európai parlamenti (EP-) képviselővel tartott, az EP-képviselő Facebook-oldalán közvetített online sajtótájékoztatón azt mondta, a koronavírus elleni oltással kapcsolatos feladatokat a háziorvosi karra terhelték úgy, hogy az orvosok nem kapnak érdemi segítséget és logisztikai támogatást.
Hozzátette: a helyzetet nehezíti, hogy a kormány bejelentette, a háziorvosok akkor kapnak béremelést, ha praxisközösségbe tömörülnek.
Véleménye szerint a praxisközösség szakmai feltételei homályosak, és a feltételek teljesítése többletfeladatokat ró majd a háziorvosokra, továbbá nem oldja meg a háziorvoshiányt. Kérdés az is, vállalják-e mindezt a nyugdíjkorhatár előtt álló orvosok - mondta.
Szelényi Zoltán szerint a praxisközösség erőltetése azzal is járhat, hogy márciustól nem lesz elég háziorvos a koronavírus elleni vakcina beadásához. A járvány utánra kellene halasztani a háziorvosok számára február 28-áig előírt kötelező nyilatkozattételt a praxisközösséggel kapcsolatban - javasolta.
Ujhelyi István arról beszélt, hogy több információt és átfogó tájékoztatást vár a koronavírus gyermekekre gyakorolt hatásáról. Azt kérdezte, mit tervez a kormány hosszú távon a 18 év alattiak és a kisgyermekek esetében az oltással kapcsolatban.