2007 a reformok, a párbeszéd, és a civil társadalom felé nyitás éve lesz - fogalmazta meg az SZDSZ elvárásait és céljait az idei évre Kuncze Gábor. A leköszönő pártelnök szerint utódja akár miniszter is lehet és a kormányfőnek a pártokkal is egyeztetnie kellene a jegybank új elnökéről.
"2007 a reformok, a párbeszéd, és a civil társadalom felé nyitás éve lesz" - fogalmazta meg az SZDSZ elvárásait és céljait az idei évre Kuncze Gábor.
"A reformok területén a kormányzati politikát jellemezze a bátor változtatásra törekvés és a kormányprogram következetes végrehajtása" - mondta a pártelnök, aki Gyurcsány Ferencnek a reformok "kétféle" megvalósítását leíró - és a sajtó szerint kevéssé burkoltan Molnár Lajost bíráló - megjegyzésére reagálva hozzátette, "bármelyik másik tárcára lehet érteni a kormányfő szavait. Én legalább hat minisztériumot fel tudok sorolni, ahol nincsenek reformok."
"Az SZDSZ továbbra is teljes mellszélességgel áll ki az egészségügyi reform, Molnár Lajos személye és a több-biztosítós modell bevezetése mellett" - erősítette meg az SZDSZ támogatását.
Az ország alapvető ügyeit érintő politikai párbeszéd érdekében liberális javaslatra elinduló ötpárti találkozóktól áttörést vár az SZDSZ és reméli a törvényhozás talán képes lesz arra, hogy erősebben nyisson a civil társadalom felé - ismertette a további liberális célokat a pártelnök.
Kuncze, utódjáról
"Miért ne lehetne?" - kérdezett vissza a pártelnök arra a felvetésre, hogy a párt új elnöke miniszter is lehet-e. "Mindenki maga dönti el, milyen feladatok ellátására tartja magát alkalmasnak és képesnek" - mondta hozzátéve, akár azt is el tudja képzelni, hogy a tisztújítást követően a kormányban megerősödik az SZDSZ képviselete.
Bár világos elképzelése van arról, kit látna szívesen az elnöki székben, a pártelnök elhárította, hogy megnevezze támogatottját. Mint mondta, ezzel megvárja, amíg "minden jelölt látható lesz".
Az új jegybankelnök megválasztásával kapcsolatos kérdésre Kuncze Gábor elképzelhetetlennek nevezte, hogy a kormányfő a pártok véleményének kikérése nélkül jelöljön elnököt.
"Egyértelművé kell tenni, hogy a pozíció nem lehet a politikai ország foglalás területe" - szögezte le miután közölte, az SZDSZ megkérdőjelezhetetlen tekintélyű, a megfelelő makrogazdasági és jegybanki tapasztalattal rendelkező, nemzetközileg ismert és elismert szakembert látna szívesen a poszton.
Kuncze Gábor azt is bejelentette, az SZDSZ részt vesz a képviselői költségtérítés ügyében összehívott ötpárti egyeztetésen és támogatja a tiszteletdíjon túli juttatások körének világos meghatározását.
szdsz.hu