- Az LMP elfogadhatatlannak tartja, hogy az ivóvízkincset akkumulátorgyártásra pazarolja a kormány.
Schmuck Erzsébet, az LMP társelnöke pénteken Tatabányán - online is követhető - sajtótájékoztatón azt mondta: ma egyetlen település sem lehet biztonságban abban a tekintetben, hogy az akkumulátorgyártás mely folyamatát telepítik oda.
Az emberek egyre inkább elzárkóznak attól, hogy lakóhelyük közelében ilyen új gyár vagy hulladékfeldolgozó létesüljön, a közvélemény-kutatások szerint a felnőtt lakosság nagyobb része elutasítja ezek létesítését - fűzte hozzá. Felidézte: az elmúlt héten Ácson és Felsőzsolcán is lakossági tiltakozást tartottak.
A kormány mindenféle indokot talál arra, hogy miért kell Magyarországból "akkumulátorgyarmatot" csinálni - jegyezte meg, kiemelve: ezek az akkumulátorgyárak "víz- és energiazabálók".
Erre az energiára és vízre azonban a mezőgazdaságban és az élelmiszer-termelésben lenne szükség - hangoztatta az LMP-s politikus, aki kitért a Tatabánya közelében már működő akkumulátorgyárra is.
Amellett, hogy ez az üzem is "eszi az erőforrásokat", a munkavédelmi és környezetvédelmi szabályokat sem tartják be - mutatott rá, jelezve: most a gyár bővítése került napirendre.
Szűcsné Posztovics Ilona, Tatabánya polgármestere közölte: határozati javaslatot nyújtott be a képviselő-testületnek, amelyben rögzítenék, Tatabányán nem szeretnék tovább növeli az akkumulátorgyártáshoz kapcsolódó tevékenységet. Kitért arra is, november 9-ére közmeghallgatást szervezett a témában, ahol mindenki elmondhatja véleményét.
Fakli István, az LMP Komárom-Esztergom vármegyei elnöke arról beszélt, hogy a karsztvízbázis, amely felett húzódnak az ottani települések, sérülhetne a tervezett beruházással.
A kormány és az akkumulátorgyárak nem sajátíthatják ki a vízkincset, az itt élők beleszólást kérnek abba, mi történik ezzel a komoly értéket képviselő nemzeti vagyonnal - hangsúlyozta az ellenzéki politikus