A napirend előtti felszólalások sorát Szabó Timea nyitotta meg.A Párbeszéd frakcióvezetője olcsó szemfényvesztésnek nevezte a veszélyhelyzet visszavonásáról szóló javaslatot. Szerinte ugyanis törvényjavaslat nem szünteti meg a veszélyhelyzetet, mivel még határidőt sem ad arra, hogy a jogszabályt mikor vonják vissza. Emellett - folytatta - az ezzel egy időben benyújtott kétszáz oldalas salátatörvényben Orbán Viktor és kormánya átnevezi a veszélyhelyzetet egészségügyi válsághelyzetre, és alaptörvény-ellenesen minden kontrollt kivesz a kormányzás fölül. Az egészségügyi válsághelyzetben Orbán Viktor felfüggeszthet törvényeket, korlátozhat alapjogokat és "tovább lophatja szabadon a közpénzeket", mindezt a parlament teljes kihagyásával - értékelt, bocsánatkérésre szólítva fel Orbán Viktort.
Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára azt mondta: Magyarországnak sikerült elkerülnie a tömeges megbetegedések szakaszát a járványban, ami a magyarok fegyelmezettségének, a kiváló egészségügyi szakembereknek és annak köszönhető, hogy a kormány idejekorán hozta meg a szükséges intézkedéseket.
Schmuck Erzsébet arról beszélt: a koronavírus járvány miatt a magyar gazdaság két húzóágazata - az autóipar és a turizmus - bedőlt, sok tízezer ember veszíttette el a munkahelyét. Elfogadhatatlannak nevezte, hogy az álláskeresési járadék 3 hónapos időtartamát még a járvány időszakában sem volt hajlandó meghosszabbítani a kormányt. Úgy értékelt: bebizonyosodott, hogy a magyar gazdaság szerkezete nem válságálló és nem fenntartható, ezért új, más gazdaságpolitikára van szükség. Elég volt az összeszerelő országból - fogalmazott.
Hangsúlyozta: nem kell sok milliárdból nemzeti konzultációt indítani, hanem ezt a pénzt a járvány miatt jövedelmüket vesztők támogatására kell fordítani. Hozzátette: sok tízezer munkahelyet lehetne teremteni a megújuló energiatermelés fejlesztésével, kisteljesítményű naperőművek, napkollektorok gyártásával, épületkorszerűsítéssel, és a közösségi közlekedés valamint az élelmiszer-önellátás fejlesztésével.
Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője arról beszélt: a kormány az elmúlt 10 évben tudatosan megosztotta a magyar nemzetet és ez a gyűlöletpolitika oda vezetett, hogy ma rasszista tüntetések történhetnek a fővárosban. Hogyan lehet az, hogy békés demonstrálókat több százezer forintra megbüntetnek, addig nyílt, rasszista tüntetést nem oszlatnak fel, a rendőrök végignézik annak lebonyolítását - tette fel a kérdést.
Kijelentette: az MSZP tiltakozik a rasszista megnyilvánulásokkal szemben, a gyalázkodó feliratokkal szemben, és azzal a kormánypolitikával szemben is, amely csendben, támogatóként lép fel, vagy akár szítja a rasszista megmozdulásokat.
Azt szorgalmazta: újjá kell építeni a szociális és az egészségügyi ellátó rendszert, valamint az oktatást, újjá kell építeni Magyarországot.