Interaktív Orvosi Gyakorlati Központ a DE OEC-ben

Egészségügy - 2012-04-16

A tervszerű tananyag fejlesztés részeként Interaktív Orvosi Gyakorlati Központot hozott létre az Általános Orvostudományi Kar az Európai Unió támogatásával, TÁMOP pályázat keretében. A Központban megvalósulhat a mindenkori szakmai elvárásokhoz rugalmasan alkalmazkodni tudó, a munkába állást hatékonyan segítő gyakorlati orvosképzés.

A DE OEC a társadalom számára jól képzett, nyitott, széles látókörű szakembereket képez, hagyományosan kiemelt figyelmet fordít a színvonalas oktatásra, a tehetséggondozásra és a hallgatói jólétre. Az oktatók kétharmada tudományos fokozattal rendelkezik, 9 professzor a Magyar Tudományos Akadémia tagja. A diákok mind hazai, mind nemzetközi megmérettetéseken jelentős eredményeket érnek el. Ezen sikerek hátterében tudatos, tervszerű tananyag fejlesztés áll, mely magában foglalja a technológia legújabb eredményeinek az oktatásba integrálását is.

 

A gyakorlati tudás, a tapasztalaton alapuló oktatás különösen fontos az orvosképzésben. Ezért törekedett intézményünk az Interaktív Orvosi Gyakorlati Központ létrehozására, amihez jó lehetőséget kínált a „Munkaerő-piaci alkalmazkodás, gyakorlati képzőhelyek, intézményirányítás és hallgatói-oktatói szolgáltatások fejlesztése a Debreceni Egyetemen” című  TÁMOP-4.1.1/A-10/1KONV-2010-0016 pályázat, melynek keretében megvalósult az Interaktív Orvosi Gyakorlati Központ infrastrukturális háttere.

Ezzel párhuzamosan megkezdődött a Központ által megteremtett lehetőségek integrálása az orvosképzés tananyagába egy újabb pályázati forrás segítségével: „Gyakorlati kompetenciák elsajátítását szolgáló, szimulációs modelleken alapuló, interaktív audiovizuális eszközökkel támogatott oktatási tananyagok fejlesztése az orvosképzésben” TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2011-0084, melynek nyitórendezvényét a VII. Kapcsolat Napján tartotta meg a DE OEC.

 

Az Interaktív Orvosi Gyakorlati Központban a  komputervezérelt, komplex életfunkciókat szimuláló fantomok alkalmazásával folyó gyakorlat-központú orvosképzés során lehetőség nyílik az általános orvosi gyakorlatban alapvetően fontos orvosi technikák, életmentő eljárások, műfogások, hagyományos és új eszközös beavatkozások elsajátítására és gyakorlására, az orvosi jártasság kialakítására és bizonyítására, ezáltal az orvos-beteg kapcsolat biztonságának fokozására – tájékoztatott Dr. Csernoch László egyetemi tanár, az Általános Orvostudományi Kar dékánja.