Millenniumi Díjat kapott a Debreceni Egyetem spin-off cége, az InnoTears Kft.

Egészségügy - 2008-04-28

A nemzetközi színvonalú Debreceni Egyetem innovációs tevékenységének sikerességét is bizonyítja, hogy spin-off cége, az InnoTears Kft. nemrég vehette át a Millenniumi Díjat, melyet minden évben négy olyan intézménynek ítélnek oda, amely a világ társadalmi fejlődéséhez és haladásához meghatározó módon járul hozzá.

Az InnoTears alapító kutatói - Berta András, Csutak Adrienn és Tőzsér József - a Milleniumi Díjjal az egyetemi gerundiumok előtt.

Az InnoTears alapító kutatói - Berta András, Csutak Adrienn és Tőzsér József - a Milleniumi Díjjal az egyetemi gerundiumok előtt.

A Debreceni Egyetem, mely évi 4,5 milliárd forint K+F bevételével és hét spin-off vállalkozásával a térség legjelentősebb kutató-egyetemei közé tartozik, egyik legfontosabb küldetésének tekinti, hogy versenyképes innovációs légkört, új ipari kultúrát és jelentős számú munkahelyet teremtsen a régióban.

 

Az intézet innovációs tevékenységének eredményességét mi sem bizonyítja jobban, hogy nemzetközi színvonalú kutatásokat folytató spin-off cégét, az InnoTears Kft-t az emberi tudás és kreativitás előtt tisztelgő ENSZ Szellemi Tulajdon Világnapja alkalmából 2008. április 25-én Millenniumi Díjjal jutalmazták.

 

 A könnyenzimológia terén jelentős eredményeket elért, 2006 elején alapított vállalkozás nevéhez – fiatal kora ellenére – már három, a lézeres szemműtétek során alkalmazható termékekkel és eljárásokkal kapcsolatos szabadalmi bejelentés is fűződik.

A Debreceni Egyetem jelentős K+F és innovációs tevékenységének köszönhetően már régóta a régió meghatározó szereplőjének számít. A 2004 óta az Egyetem szervezésében működő Regionális Egyetemi Tudásközpont, a Genomnanotech Debrecen a térségben meginduló innovációs szemléletváltás első mérföldköve is egyben, hiszen hatékonyan járul hozzá a régió fejlődéséhez.

A Debreceni Egyetem a tudományos kutatói tevékenység és a gazdasági szféra egymáshoz való közelítése, a tudás és technológiák piaci környezetbe történő transzferálása céljából a Tudásközponton belül 2006-ban létrehozta a Tudás- és Technológia Transzfer Irodát, mely mint non-profit közvetítő szervezet, többek között az egyetemi kutatási eredmények szellemitulajdon-védelmével és hasznosításával foglalkozik, hidat képezve az Egyetem, a vállalkozói szféra és a befektetők között.

 

InnoTears Kft.

 

Az InnoTears Kft. 2006. februárjában GVOP 3.3.1-es project keretében alakult spin-off vállalkozás. A cég alapítása és működése - innovációra és pályázati forrásra alapozott -, mely a DEOEC Szemklinikán és a DEOEC Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézetében megszerzett klinikai és kutatói tapasztalatok, valamint azok eredményeinek hasznosítására jött létre. Az alapítók – három természetes személy, a DE OEC oktatói, akik jelenleg a menedzsment tagjai (30-30 %), valamint a Debreceni Egyetem (10%)  - a missziós nyilatkozatukkal összhangban, többek között, lézeres szemműtétek alkalmával használható termékekkel/eljárásokkal kapcsolatos három magyar szabadalmi bejelentést vállaltak és teljesítettek sikerrel a GVOP pályázat keretében. 

 

 Az InnoTears Kft. víziója: hozzájárulni a szembetegségek mind tökéletesebb kezeléséhez és komplikációktól mentes gyógyulásához. Az InnoTears Kft. missziója: az emberi szem elülső szegmensében természetes úton, vagy látásjavító lézeres szemműtétek szövődményeként kialakuló megbetegedések diagnosztikájában és terápiájában használható új típusú termékek fejlesztése.