A népegészségügy és a magatartástudományok kapcsolatának gondolatfüzére köré épül a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumában 2009. június 11. és 13. között megrendezendő országos Magatartástudományi Napok szakmai találkozó. A vándorgyűlésszerű konferenciasorozatot minden évben más-más Magatartástudományi Intézet látja vendégül.
A Debreceni Egyetem Orvos és Egészségtudományi Centrum Magatartástudományi Intézete az utóbbi években vált a Népegészségügyi Kar részévé, ezért az idei konferencia fő irányát szinte magától értetődően a népegészségügy és a magatartástudományok kapcsolatának vizsgálata adja.
A szakmai találkozó két bevezető előadását a kortárs magyar tudomány két kiemelkedő alakja tartja: Dr. Ádány Róza egyetemi tanár, a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának dékánja a magyar lakosság egészségi állapotát, míg Pléh Csaba akadémikus nyelvész-pszichológus, a Budapesti Műszaki Egyetem Kognitív Tudományi Központjának vezetője a magatartáskutatás tudományos és hivatásbeli helyét mutatja be.
„Fontosnak tartjuk, hogy a magatartástudományok szoros kapcsolatot ápoljanak az orvosi szakmákkal, így az alapellátásban dolgozó orvosok számára külön szekciót szerveztünk. A konferencián szó lesz azonban az egészségpszichológiáról, a magatartástudományok oktatás-módszertani kérdéseiről, valamint a cigányság kultúrájának egészségügyi vonatkozásáról is” – részletezte a programkínálatot a rendezvény titkára, Dr. Kollár János, a Debreceni Egyetem adjunktusa.