A gyermekgyógyászat az egyik kiemelt terület, amelyen mélyíti kapcsolatait a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centruma (DEOEC) a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórházzal, amely újabb három évre megszerezte oktatókórházi akkreditációját.
Paragh György centrumelnök az együttműködési megállapodás aláírását megelőző hétfői debreceni sajtótájékoztatón közölte: a miskolci intézmény osztályainak kétharmada megfelel az oktatói kórházi státusz megszerzéséhez.
Az oktatókórházi együttműködés megújításán túl a DEOEC Miskolcon működő gyermek-egészségügyi továbbképző központjában is folytatják a graduális és posztgraduális képzést, különös figyelmet fordítva az angol nyelvű kurzusokra - tette hozzá.
Hangsúlyozta, hogy mintegy húsz évvel ezelőtt mintegy kétmillió ember ellátását végző gyógyító potenciál jött létre a két intézmény közötti együttműködéssel, amit továbbra is kiválónak értékelt.
Csiba Gábor, a miskolci kórház főigazgatója kitért az egészségügy átszervezésének kérdésére is, kijelentve, hogy "nem elszenvedői, hanem alakítói" kívánnak lenni a folyamatoknak. Ehhez pedig megítélése szerint olyan megkerülhetetlen gyógyítási potenciál kell, ami a most megújított együttműködéssel biztosítható.
Balla György, a DEOEC Gyermekgyógyászati Intézetének vezetője a gyermekgyógyászat területéről szólva kiemelte: Miskolcon és Debrecenben magas színvonalú szolgáltatást képesek nyújtani, így "a régiónak nem kell izgulnia, mindenki egyformán jó ellátást kap."
Paragh György az MTI érdeklődésére elmondta: szakterületekre és tanévekre lebontott kvóta szerint kerülhetnek debreceni hallgatók Miskolcra. Állandó jelleggel mintegy negyven gyakornok dolgozik a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórházban, de évente mintegy kétszáz hallgató mobilitását koordinálja a két intézmény.