Partnerség, együttműködés, kapcsolatfejlesztés – IV. Szakdolgozói Konferencia a Debreceni Egyetemen

Egészségügy - 2008-09-06

A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumban idén negyedik alkalommal, közel 300 fő részvételével rendezik meg a Szakdolgozói Konferenciát. A rendezvény azon túl, hogy a Debreceni Egyetem egészségügyi szakdolgozói továbbképzésének az egyik legrangosabb fóruma, a legújabb szakmai ismeretek és kutatási eredmények átadásának terepéül is szolgál.

A minőségi betegellátás fenntartása és fejlesztése érdekében fontos szempont a szakmaiság megőrzése, a szakmai színvonal növelése, valamint az orvosok és egészségügyi szakdolgozók közötti partnerség és együttműködés erősítése. A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum (DE OEC), melynek 1500 szakdolgozója évente 1.600.000 járó- és 85.000 fekvőbeteget lát el, kiemelt figyelmet fordít szakdolgozói folyamatos képzésére. Az idén negyedik alkalommal megrendezésre kerülő rangos szakmai fórum a szakdolgozók továbbképzése mellett lehetőséget kínál a terület legújabb kutatási eredményeinek bemutatására.

 

„A mihamarabbi és hatékony gyógyulás elősegítéséhez a technikai adottságokon és a modern felszereléseken túl szükség van az empátiás és jó kommunikációs készségre, melyekkel a DE OEC szakdolgozói, köztük az ápolók, műtős és aneszteziológiai szakasszisztensek, műtőssegédek, gyógytornászok vagy a fizioterapiás asszisztensek, egytől-egyig rendelkeznek. Mindemellett fontos az állandó fejlődés, a nyitottság az új eljárások bevezetésére, valamint a tanulás lehetőségének biztosítása, melyhez kitűnő lehetőséget nyújt a DE OEC Szakdolgozói Konferenciája” – hangsúlyozta Prof. Dr. Paragh György centrumelnök.

 

A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum szervezésében 2008. szeptember 5-én kezdődő kétnapos Szakdolgozói Konferenciára Hajdú-Bihar megye egész területéről, a megye valamennyi fekvő- és járóbeteg-ellátást biztosító egészségügyi intézményéből érkeznek az ápolók, a szakápolók, az asszisztensek, a szakasszisztensek és egyéb munkakörben dolgozó szakdolgozók. A három előadói szekcióban zajló, összesen 35 előadás az egészségügyi szakellátás aktuális kérdéseit járja körül, a diagnosztika és terápia legújabb technikáit bemutatva.