A szövetség „A tudatos fogyasztói magatartás kialakítása és fogyasztóvédelmi szakemberképzés a kiszolgáltatott fogyasztók védelmének érdekében” elnevezésű TÁMOP – projekt keretében fogyasztóvédelmi oktatási program akkreditáció szerzett, továbbá a Felnőttképzési Akkreditáló testület a FEOSZ intézmény- akkreditációs kérelmének is helyt adott.
Így a FEOSZ jogosult lett arra, hogy akkreditált – vagyis az állami minőséghitelesítési eljárásnak megfelelő – intézményként folytasson felnőttképzési, fogyasztóvédelmi oktatást Magyarországon civil szervezetként elsőként. A FEOSZ célja, hogy a fogyasztóvédelmi ismeretek magas szintű elsajátításával a magyar fogyasztók fel tudják venni a versenyt az Európai Unióban.
Az oktatás, képzés szükségességét igazolják a FEOSZ által, a már korábban is említett TÁMOP projekt megvalósítása során a pénzügyi szolgáltatások, hagyományostól eltérő értékesítési formák és a közüzemi szolgáltatások témakörökben végzett felmérések eredményei is. A kérdőíveket elsősorban a jogaikat kevésbé ismerő, kiszolgáltatott fogyasztók – idősek és középiskolás diákok – töltötték ki.
A kérdésekre adott válaszok azt mutatják, hogy a fogyasztóvédelmi ismeretek bővítésére, a tájékozottság növelésére van szükség. Ennek egyik eszközét jelenti az is, ha felkészült, naprakész ismeretekkel rendelkező szakemberek állnak a fogyasztók rendelkezésére, és adnak számukra útmutatást a fogyasztóvédelmi problémáik rendezéséhez.
Az oktatás kiemelt feladat lesz a jövőben a Szövetségnél, a szakemberek továbbképzése mellett a fogyasztók számára tervez a FEOSZ újabb fogyasztóvédelmi oktatási programot, hogy bővítse ismereteiket a jogaikról, lehetőségeikről és kötelezettségeikről.