A Gazdasági Versenyhivatal döntése szerint a Magyar Telekom Távközlési Nyrt. a szolgáltatóváltással összefüggő ADSL-modem leszerelési gyakorlatával visszaélt gazdasági erőfölényes helyzetével. Ugyanakkor bírság kiszabására nem került sor, mert a Magyar Telekom a jogsértő magatartást az eljárás ideje alatt abbahagyta.
A versenyfelügyeleti eljárás során a GVH Versenytanácsa megállapította, hogy a Magyar Telekom indokolatlanul hátrányos feltételeket kényszerített a fogyasztókra azáltal, hogy a gyakorlatban késleltette a szünetmentes szolgáltatóváltás megvalósítását. A szünetmentes szolgáltatóváltás biztosításának elmaradása 2005. augusztus 20-a előtt nem műszaki és nem is gazdasági nehézségekre, okokra volt visszavezethető. Ezt bizonyítja az is, hogy az említett időpont után az nehézségek nélkül megvalósulhatott.
A GVH megítélése szerint a fogyasztók a Magyar Telekom kifogásolt gyakorlata miatt ADSL-szolgáltatóváltás esetén indokolatlanul hosszú ideig kényszerültek a kiskereskedelmi szolgáltatás igénybevételének nélkülözésére.
A Magyar Telekom fenti magatartását a GVH a versenytörvény erőfölénnyel való visszaélés tilalmába ütközőnek ítélte. A jogsértés megállapítása mellett versenyfelügyeleti bírság kiszabása azért nem volt indokolt, mert a Magyar Telekom jogsértő magatartását a versenyfelügyeleti eljárás ideje alatt abbahagyta, illetve már a vizsgálat elején lépéseket tett a jogsértő magatartás kiküszöbölésére.
A GVH egy másik, szintén mai döntése értelmében a Magyar Telekom Nyrt.-nek 100 millió forint versenyfelügyeleti bírságot kell fizetnie a T-Mobile jogsértő magatartásáért. Mint az mfor.hu korábban megírta, a Versenytanács megállapította, hogy a T-Mobile Dominó Aktív díjcsomagról nyújtott tájékoztatása alkalmas volt a fogyasztók megtévesztésére. (forrás: mfor.hu)