- A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén kimondta, hogy a főváros a szolgáltatást legkésőbb március 31-éig tartja fenn.
Ha az átadás-átvétel gyakorlati lépései addig nem fejeződek be, akkor az állam és a fővárosi önkormányzat között kötendő ideiglenes megállapodás keretében - csakis a költségek megtérítése mellett - a szolgáltatást a főváros ideiglenesen, a folyamat befejezéséig biztosítja.
A képviselők 19 igennel, 11 nem szavazat ellenében fogadták el a javaslatot.
A fővárosi közlekedési rendszerbe integrált agglomerációs autóbuszos és HÉV-es személyszállítási szolgáltatások a fővárosi lakosokon kívül 26 agglomerációs település 350 ezer lakosa számára is közlekedési lehetőséget biztosítanak.
Tarlós István a napirend vitájában közölte, hogy az ügyben folynak az egyeztetések, Orbán Viktor miniszterelnök és Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter pozitívan áll a kérdéshez.
Decemberen valóban elvi megállapodás született az ügyben, azonban a részletei nem lettek kibontva, az egyeztetések ezért folytatódnak - mondta.
Megjegyezte, Budapest, ahhoz képest, hogy nettó befizetője a költségvetésnek, nem kap annyit vissza, mint amennyi megilletné.
A főpolgármester hangsúlyozta: olyan megállapodást írnak csak alá, amelyet a Fővárosi Közgyűlés jóváhagy.
Tarlós István szólt arról is, soha nem javasolta, hogy vonják meg a nyugdíjasoktól a fővárosi utazási kedvezményeket.
"Én nem akarok az öregektől elvenni semmit, azt akarom, hogy valaki kifizesse ezeket" - közölte.
Korábbi bejelentésével kapcsolatban, miszerint nem tartja elképzelhetetlennek, hogy indul a 2019-es főpolgármester-választáson, Tarlós István azt mondta: ostobaság ilyenről beszéli ennyi idővel a választás előtt, a bejelentéssel a legfőbb célja az volt, hogy "az a frusztrált ember, akire gondol", megszólaljon, és meg is szólalt.
Kovács Péter (Fidesz), XVI. kerületi polgármester a vitában hangsúlyozta: nem szűnik meg az agglomerációs közlekedés, csak azt nem a főváros fogja finanszírozni.