A leendő miniszterelnök szerint a győzelemhez szükséges erőt már meg is kapták a választópolgároktól, így a kormány május 29-i felállása után megkezdődhet az érdemi munka.
Orbán öt axióma köré csoportosította gazdaságpolitikai intézkedéseit. Ezek: munkát és termelést spekulációval nem lehet kiváltani; külföldi hitelből nem lehet jóléti kiadásokat finanszírozni; nem lehet kiárusítani az ország erőforrásait; nem lehet valótlanságokra építeni egy gazdaságpolitikát; meg kell változtatni a politika és gazdaság viszonyát. A kérdés az: ez a változás mennyi időt vesz igénybe.
A konzultáción felszólaló Demján Sándor szerint például akár száz nap alatt is le lehet rombolni egy országot, de legalább tíz-húsz évbe telik újjáépíteni azt.
A munka – Parragh László szerint – már elkezdődött. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke kijelentette: hónapok óta tervezik a hamarosan megalakuló kormánnyal együtt a jövőbeli intézkedéseket. Elkészült a Széchenyi-kártya továbbfejlesztett rendszere, amely beruházási hitelt pumpálna a kis- és közepes vállalkozói szektorba. Krisán László, a Ka-VOSZ elnöke szerint a Széchenyi-kártya révén évente mintegy 120 milliárd forintnyi forgóeszközhitel jut el a kkv-szektorhoz, amely mindössze négymilliárd forintjába kerül az államnak. Szükség van beruházási hitelre is.
Számos elképzelés merült fel a gazdaság újjászervezésére. Létrehoznának egy olyan megyei kormányhivatali hálózatot, amelynek minden közigazgatási egységet alárendelnének, kivéve a rendőrséget és az adóhivatalt. Rendkívüli átcsoportosítás várhat például az uniós forrásokra, és jelentősen egyszerűsítik majd a pályázati rendszert is. A tervek szerint ugyanis a jelenlegi 450 helyett 120 pályázatba tömörítenék a lehetőségeket.
Megváltoztatnák a nemrég megreformált alkalmi munkavállalási rendszert. Czomba Sándor országgyűlési képviselő szerint ha autópálya-matricát lehet SMS-ben venni, akkor csak a szándék kell ahhoz, hogy az alkalmi munkavállalókat is így jelentsék be a hatóságoknak. Egy a turizmust serkentő elképzelés szerint az új kormány kiépítené az üdülési kártya intézményrendszerét, amely az üdülési csekkel ellentétben teljes mértékben adó- és járulékmentes lenne.