A képzést tartja a leghatékonyabb eszközének az ÁSZF

Gazdaság - 2008-10-11

A felsőfokú végzettségűek magas, több mint 81 százalékos foglalkoztatottságáról számolt be a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal (ÁSZF). A képzést elvégzett álláskeresők több mint 40, a hiányszakmák esetében pedig csaknem 60 százaléka a végzést követő három hónapon belül el tud helyezkedni" -

A képző központok ma már az egész országot lefedik, a kilenc regionális szervezet megalakulását azonban komoly viták előzték meg a rendszerváltás idején. Az átalakulás igazolta azonban a hálózat szükségességét.

 

"A munkaügyi szervezetek képzéseikkel kapcsolatban fontosnak tartják, hogy a tanórákat az egyéb oktatási szervezetekkel együttműködésben közel vigyék a hallgatókhoz, így ők a saját lakhelyükön ismerkedhetnek meg az oktatási anyaggal" - vázolta a gazdaság által folyamatosan formált foglalkoztatási helyzetre adott intézményi választ Dr. Soós Adrianna, főigazgató-helyettes, aki szerint a kihelyezett képzések alkalmával ugyanazon a színvonalon oktatnak, az eszközök és a tanárok éppúgy rendelkezésre állnak vidéken, mint a központban meghirdetett kurzusokon.

 

A sajtótájékoztatón elhangzott: szeptemberben 40,3 ezerrel emelkedett a bejelentett új álláshelyek száma. Miközben azonban a pályakezdő álláskeresők száma tovább növekedett szeptemberben, az összes álláskereső létszáma csökkent. Az első őszi hónapban 45,9 ezer álláskereső pályakezdőt tartottak nyilván, ami az összes álláskeresők 10,8 százaléka. A legnagyobb emelkedést Közép-Magyarországon tapasztalták a szakértők. Ennek az oka, hogy az itt élő pályakezdők a végzést követően maguk próbálnak munkahelyet találni, hiszen az önálló álláskeresés itt több lehetőséget nyújt. Amennyiben ez nem jár sikerrel, ők két-három hónap elteltével keresik fel a munkaügyi szervezetek kirendeltségeit. Ebben a régióban viszont összességében mégis kedvezőbb a munkaügyi helyzetük: a pályakezdő álláskeresők aránya 4,8 százalék, ellenben például Észak-Magyarországon 12,4, az Észak-Alföldön pedig 12,8 százalék.

(www.edupress.hu)