Az „Év üzlete”

Gazdaság - 2006-06-14

A Cívis Ház Rt., a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és Debrecen Önkormányzata az idén is meghirdette az Év üzlete pályázatot, amelynek célja az üzletek széles körű megismertetése és a színvonalasan működő üzletek, vendéglátóhelyek munkájának elismerése.

A verseny egyrészt az üzleti szférának szól, a szervezők célja, hogy egy olyan hagyomány alakuljon ki, amely hosszú távon jótékony hatást gyakorol az üzletek megjelenésére és általános kultúrájára. Az Év üzlete programban a nyilvános szavazás során a debreceniek közönségdíjast választanak, így a debreceni lakosok maguk is véleményt alkothatnak városuk gazdasági szereplőiről.

 

Az Év üzlete cím és cégér jelentős imázsnövelő a nyertes életében, felhasználható a cég üzleti kommunikációjában; a cégér tovább szépítheti az üzlet megjelenését. A közönségdíj  nagy nyilvánosságot biztosít az üzlettulajdonosoknak. A szavazás során a résztvevők rendszeres visszajelzést kaphatnak üzleti tevékenységük fogadtatásáról a lakosság körében.

 

A szervezők képviselői mellett (Kovács Zsuzsanna marketingreferens Cívis Ház Rt., Omaisz István szakmai főtanácsadó DMJV Polgármesteri Hivatal, Gulyás Judit, PR-manager Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara) a zsűri tagjai: Boros László mesterszakács, Mák József vendéglátóipari szakember, Szénási Miklós újságíró, a Debrecen hetilap főszerkesztője, Nagy Yvette lakberendező.

 

A pályázati felhívás a helyi sajtóban jelent meg. 2006-ban az Év üzlete programban összesen 46 üzlet vett részt, amelyből 11 új pályázóként szerepelt. A közönségdíjasra a sajtóban megjelenő szavazószelvények beküldésével illetve interneten (www.civishaz.hu) leadott szavazatokkal lehetett voksolni. A zsűri tagjai az összes üzletet felkeresték és több szempont alapján is értékelték megjelenésüket, munkájukat a vevőkhöz való viszonyukat. A díjak kiosztására június 14-én a Belga Étteremben került sor.

 

Bírálati szempontok: Külső megjelenés, kirakat, az üzlet környezete; reklámfeliratok és információs táblák kialakítása, elhelyezése. Belső megjelenés, berendezés, üzletbelső kialakítása; alkalmazottak, üzletszemélyzet megjelenése, viselkedése; értékteremtés, értékmegőrzés, stílus; általános benyomás, légkör, hangulat, ízlésvilág.

 

Az Év üzleteinek díja egy cégér és egy oklevél. A cégért készített Prím Zoltán ötvösművész, az oklevél Szilágyi Imre grafikusművész munkája. A közönségdíjas és a különdíjasok oklevélben részesülnek.

 

Az Év üzlete díj kereskedelmi üzlet kategóriában:

OSRAM Márkabolt (Honvéd u. 74.)

Az üzlethelyiség a Honvéd utca- Mester utca sarkán található. Az üzlet egész kialakítása és berendezése teljes mértékben megfelel a mai kor követelményeinek, érdekessége, hogy a berendezés tervezését és kivitelezését is a tulajdonosok saját kezűleg végezték. Rendkívül színvonalas üzlet, amelyben a vevők tájékoztatása és kiszolgálása is magas színvonalú.

 

Az Év üzlete vendéglátóhely kategóriában:

Tar Pizzéria (Borz u. 25.)

A családi vállalkozásban üzemeltetett pizzéria intim hangulatával, barátságos környezetével és minőségi ételeivel a zsűri egyhangú döntésével lett 2006-ban az év üzlete. A pizzéria minden évben újdonságokkal rukkol elő. A kerthelyiségben lévő fatüzelésű kemencében sült kenyérlángos és pizza, rendkívül népszerű a vendégek körében.

 

A zsűri különdíját nyerték:

Mozart Souvenir (Piac u. 12-14.)

A főtéren lévő üzlet minőségi csokoládéival és az emeleten lévő teázójával igazi csendes sziget a belvárosban. Az üzlet tulajdonosai tervezik, hogy a jövőben kinti terasszal bővítik kínálatukat.

 

Carpe Diem Tea& Cafe (Batthyány u. 8.)

Az eredeti ötletből született teaház igazi hiánypótlóként nyílt Debrecenben. Egyedi kínálat, egyedi arculat, autentikus eszközökkel történő kiszolgálás kellemes környezetben jellemzik.

 

Astry Virág- és Művészeti Galéria (Kálvin tér 2/a)

A Kálvin téren található virágüzlet mindig szemet gyönyörködtető élményt nyújt az ide betérőknek. A kellemes kis üzlet portáljával és kínálatával méltán nyerte el a zsűri különdíját.

 

Gyöngy-ház Kerékpárbolt (Vámospércsi út 66.)

A családi vállalkozásban vezetett üzlet és szakszerviz kultúrált környezetével, a minőség iránti elkötelezettségével, szakszerű árubemutatásával és széles áruválasztékával érdemelte ki a zsűri különdíját.

 

2006-ban a közönség szavazatai alapján a közönségdíjas:

Teaház a Vörös Oroszlánhoz  (Bajcsy- Zsilinszky u. 14.)

„Fiatalok és idősebbek számára is új színfoltot jelent ez az üzlet, ha házon kívül szeretnének egy kis időt eltölteni, barátokkal találkozni, beszélgetni. Kellemes, kulturált, különleges a szolgáltatása, kedves és készséges a személyzete.”

„Az üzlet egyedi, meghitt hangulata és szellemisége ragadott meg, amelyek a különleges teákkal és a kedves, hozzáértő kiszolgálással együtt igazi testi-lelki feltöltődést jelentettek számomra.” – írták az interneten leadott szavazáson. Ezek a vélemények magukért beszélnek.

 

Minden évben nagyon sok színvonalas pályázó közül kell kiválasztani az Év üzlete díjazottjait, azonban vannak olyan üzletek, akik évről évre színvonalas munkájukkal méltóan képviselik a város kereskedelmi és vendéglátóipari hagyományait. Ezeknek az üzleteknek a zsűri emléklappal ismeri el kiemelkedő munkájukat.

 

Emléklapot kapott 2006 évben:

 

Joyce’s Pub (Laktanya u. 50.)

Vigadó Étterem (Nagyerdei park 1.)

Orchidea Parfüméria (Piac u. 41.)

Számítógépház (Nagy Lajos király tér 4/b)

Mobil X (Kossuth u. 8.)

Hüse Vendéglő (Mikes kelemen u. 37.)

Lucullus Étterem (Piac u. 41.)

Holló László Galéria - Péter Képkeretezés (Hatvan u. 35.)

Belga Étterem (Piac u. 29.)

Víva Szépségszalon (Vámospércsi út 24.)

Herendi Majolika (Piac u. 11-15.)

 

id