Ezermilliárd forintos nagyságrendű összeg áll rendelkezésre távmunkahelyek létrehozására a II. Nemzeti Fejlesztési Tervben - közölte Simon Gábor. Az MSZP-s képviselő elmondta: a távmunkát interneten keresztül végezhetik a fogyatékkal élő emberek is, tehát elősegíti a munkahelyteremtést.
A foglalkoztatottak négy százaléka végez jelenleg távmunkát, de a kormány tervei szerint 2010-re ez az arány eléri a nyolc százalékot - mondta az MSZP munka világa szakcsoportjának vezetője. Simon Gábor szerint a távmunka lehetőséget kínál a fogyatékkal élő emberek vagy a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására, növeli a gazdasági hatékonyságot és modernizálja a közszférát. Emellett a feladatorientált foglalkoztatás felé viszi el a munkaszervezést, elősegíti a munkahelyteremtést és az aktivitás növelését. Ehhez kapcsolódóan az interneten keresztüli tanulás (e-learning) lehetőséget ad az élethosszig tartó tanulásra és a munkaerő átképzésére.
Simon Gábor elmondta: a távmunka interneten keresztül számítógéppel végzett munka, amely az adatrögzítéstől az ügyfélszolgálati tevékenységig számos lehetőséget kínál. Az ilyen jellegű munkavégzésnek legkevésbé a technikai eszközök beszerzése jelenti ma akadályát, sokkal inkább szemléletváltásra van szükség, jogalkotással és ösztönző pályázati támogatásokkal - mondta a képviselő.
A távmunkával kapcsolatos kezdeményezéseket mutatja be a 2006 áprilisában megjelent Tanulmányok a távmunkáról című kötet, amely elektronikus formában is olvasható lesz az interneten, illetve elérhetővé teszik a középiskolai és a felnőttképzés számára is. (forrás: Népszava Online)