A termőhely-felmérés első szakaszában a cég ültetvényellenőrei 1100 hektár területen, 3800 parcellán már elvégezték a munkát, ahonnan az állami integrátori szerepet is betöltő társaság rendszeresen vásárol fel szőlőt a szüreti időszakban. A második fázisban a felmérést a Tokaji Borvidék Hegyközségi Tanácsának közreműködésével a borvidék szőlőművelésbe bevont, illetve potenciálisan bevonható teljes területére, azaz mintegy 11 ezer hektárra terjesztik ki.
Az európai viszonylatban is egyedülállóan alapos és kiterjedt felmérés eredményeképpen egy olyan hatalmas adatbázis áll össze, amelyből térinformatikai módszerek segítségével minden felmért földdarabról több tucat féle szempont alapján lehet majd akár 20-szor 20 centiméter pontosságú térképeket készíteni.
A termőhely-felmérés csak az egyik eleme a Tokaj Kereskedőház Zrt. által meghirdetett "tokaji minőségi forradalomnak", ennek részeként a Tokaji Borvidék Hegyközségi Tanácsa a céggel együttműködve, még tavaly október végén módosította a borvidéki rendtartást, a szőlőtermesztésre és a borkészítésre vonatkozó előírások szigorításával erősítve meg a tokaji borok eredetvédelmét.
Az új rendtartás - egyebek mellett - az aszúbor készítését is újraszabályozta, garantálva, hogy a jövőben Tokaji Aszú néven csak prémium minőségű termékek készülhessenek ki a piacra a borvidékről. Szintén lényeges változtatás, hogy ez év július 31-től a Tokaji megnevezéssel forgalomba kerülő borokat kizárólag helyben lehet majd palackozni.
A borvidék különleges adottságainak eddiginél jobb kihasználását szolgálja a társaságnál 2013 októberében megkezdett több mint kétéves beruházási program is. A költségek fedezésére tavaly szeptemberben a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. 1,5 milliárd forintos tőkeemelést hajtott végre a társaságnál. Az összegből a vállalat egy 60 ezer hektoliteres hűthető tartálypark és borászati csarnok építését kezdte meg, idén egy új palackozóüzem, illetve készáruraktár készül el.