Saját kutatás-fejlesztési tevékenysége mellett évente tízmilliós összeget fordít szakképzésre és egyetemekkel közös munkára a téglási székhelyű, magyar tulajdonú HAJDU cégcsoport. A vállalatcsoport k+f tevékenységét igyekszik a cégen belül megoldani, de technológiai fejlesztések, logisztikai feladatok vagy pénzügy terén a nagy hazai egyetemekhez fordulnak.
A Miskolci Egyetemmel jelenleg öt futó projektje van a cégnek, egyebek mellett informatikai feladatok kidolgozására. Emellett kapcsolatban vannak a Debreceni Egyetemmel, az Óbudai Egyetemmel, a Pécsi Tudományegyetemmel, a Budapesti Műszaki Főiskolával, a Szegedi Tudományegyetemmel és a győri Széchenyi István Egyetemmel is.
A HAJDU Hajdúsági Ipari Zrt-t, a HAJDU Autotechnika Ipari Zrt-t és a Hajdu Infrastruktúra Szolgáltató Zrt-t magába foglaló vállalatcsoportnál magas a diplomások - elsősorban a műszaki és gazdasági oklevéllel rendelkezők - aránya. A mintegy 650-700 dolgozó több mint 10 százaléka rendelkezik felsőfokú végzettséggel - ismertette Novotni István, a HAJDU Zrt. vezérigazgatója.
Az egyetemi együttműködések keretén belül a hallgatókat rendszeresen hívják szakmai gyakorlatra, diploma és szakdolgozati feladatokat, valamint ösztöndíjat nyújtanak nekik, így biztosítják a cég folyamatos szakember utánpótlását. A HAJDU vállalatcsoport ugyan nem indít komplett szakokat vagy kurzusokat leendő dolgozói kiképzésére, viszont azok, akik részt vesznek a céggel közös feladatok elvégzésében később jó eséllyel kaphatnak náluk munkát.
Novotni István kiemelte, hogy a gyorsan fejlődő technológia folyamatos megújulást és fejlesztést kíván, így mindig szükség lesz a felkészült szakembergárdára.
A HAJDU cégcsoport tavalyi árbevétele 10 milliárd forint volt, idén pedig 11 milliárdnál magasabb bevételre számítanak. A 100 százalékban magyar magántulajdonban lévő gyár termékeinek felét itthon, felét külföldön, elsősorban Nyugat-Európában értékesítik. Legnagyobb felvevőpiacuk a hazai mellett Németország, Franciaország, Belgium és Spanyolország - közölte a vezérigazgató.