Évi egymilliót is megspórolhat 50 évnél idősebb alkalmazottanként a munkáltató a tervek szerint. Mintegy 60 milliárd forint jut a hátrányos helyzetű munkavállalók elhelyezkedésének és képzésének támogatására az elkövetkező négy évben. A programra pályázó vállalkozások jelentős előnyre tehetnek szert a bérköltségek mérséklődésével.
Mintegy 70 ezer embert érintő, a hátrányos helyzetűek elhelyezkedését célzó programról döntött a kormány múlt héten – jelentette be Czomba Sándor.
A Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatásért felelős államtitkára kijelentette: a TÁMOP 1.1.2 célcsoportját a pályakezdők, az alacsony iskolai végzettségűek, az elavult szakképzettséggel rendelkezők, a gyesről vagy gyedről visszatérők, a bérpótló juttatásban részesülők, a tartósan munkanélküliek és az ötven év feletti álláskeresők alkotják. Az ötven évnél idősebbekre a program kiemelt figyelmet fordít, részükre a programon belül 17 milliárd forint áll elkülönítve, ebből az államtitkár megfogalmazása szerint 17 ezer fő elhelyezkedését kívánják megoldani. Czomba Sándor elmondta: erre már csak azért is szükség van, mert az álláskeresők 21 százalékát alkotja ez a korcsoport.
Ennek érdekében, ha a munkáltató 50 év feletti dolgozót vesz fel egy évre, akkor több mint egymillió forintnyi terhet spórolhat meg magának. A program keretében az első négy hónapban a dolgozó bérének és járulékainak 100 százalékát, a második négy hónapban 50 százalékát, a harmadik négy hónapban a járulékok 100 százalékát kapja meg a munkáltató támogatásként, legfeljebb a minimálbér kétszereséig terjedő összegig.