A Budapesti Gazdasági Főiskola idén 40 éves Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kara nemzetközi konferenciát szervez november 24-25-én, amelyen a turizmus hazai aktualitásait és a főbb nemzetközi trendeket vitatják meg a szakemberek Kiss Péter kancelláriaminiszter és Dr. Kovács Miklós turisztikai szakállamtitkár részvételével.
A turizmus számos tekintetben Magyarország gazdaságának egyik húzóágazata: 2007-ben - a multiplikátor hatásokat is figyelembe véve - körülbelül kilenc százalékkal részesedett a nemzeti össztermék előállításában, a szektorban foglalkoztatottak száma pedig eléri a teljes foglalkoztatottság 12,6 százalékát.
A turizmus kiemelkedő teljesítményét mutatja továbbá, hogy tavaly összesen 7,5 millió turista vett igénybe különféle kereskedelmi szálláshelyeket és 2,9 millió külföldi turista mintegy nyolcmillió vendégéjszakát töltött szállodákban - mondta Kovács István, a Magyar Szállodaszövetség titkára.
A Budapesti Gazdasági Főiskola, valamint a Magyar Szállodaszövetség november 24-25-én a jubileum alkalmából nemzetközi konferenciát szervez Új kihívások a turizmusban és a szállodaiparban címmel.
A rendezvényen neves külföldi és magyar szakemberek tárgyalják meg a turizmus és az oktatás főbb kérdéseit, olyan témákat járva körül, mint a szállodaipar, a gasztronómia vagy az egészségturizmus.
A konferencián előadást tart többek között az ENSZ turisztikai szervezete, a WTO (World Tourism Organization) főtitkár-helyettese, dr. Taleb Rifai is.
A magyar turizmus és szállodaipar versenyképességének fenntartása elsősorban az ott dolgozók szakmai tudásától, valamint a vendégekkel közvetlen kapcsolatban álló munkatársak magatartásától, emberi hozzáállásától függ - ezek a tényezők még nagyobb szerepet játszanak a jelenlegi helyzetben - mondta dr. Zimányi Krisztina, a Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar dékánja.
(www.edupress.hu)