A XANGA a mintegy 400 millió forintos fejlesztés megvalósításához az Észak-Alföldi Operatív programból 103 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott.
A munkahelyteremtő beruházások rugalmasabb kivitelezése érdekében a XANGA cégcsoport stratégiai együttműködést kezdeményezett a Széchenyi Tőkealappal, akinek a forrásai kiválóan alkalmasak a termelő cégek bérlő specifikus igényeinek finanszírozásához az ipari parkban. A jövőben a munkahelyteremtő beruházásoknál a Széchenyi Tőkalap kockázati tőkebefektetésivel is színesedhet a finanszírozási háttér.
Kósa Lajos, Debrecen város polgármestere, és Dr. Csuhaj V. Imre, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatója avatta fel a XANGA Investment & Development Group befektetésével megépített újabb termelő üzemet a Debreceni Regionális és Innovációs Ipari Parkban.
A kétezer négyzetméteres létesítményben jelenleg a bérlői igényeknek megfelelő gépészeti kialakítás kivitelezése, valamint a termelő technológia telepítése zajlik. Az üzemben hamarosan a francia tulajdonú Gravic nyomdaipari cégcsoport magyarországi leányvállalata kezdheti meg termelését.
A cégcsoport papír és műanyag alapú címkék nyomtatására specializálódott, hagyományos és 3D-s címkéket, elő és hátlapokat gyárt, többek között az az informatikai, elektronikai és telekommunikációs ipar, az autógyártás, valamint az egészségügy és a kozmetikai ipari számára. Az elmúlt években a megtermelt profitot a Gravic folyamatosan új technológiai fejlesztések és kapacitásbővítés megvalósítására fordította.
A debreceni üzem a cégcsoport magyarországi partnerein túlmenően a világ számos országában (Mexikó, Singapore) működő ügyfeleit közvetlenül kívánja kiszolgálni. Ezt a célkitűzést szem előtt tartva, a Gravic az elkövetkező 3-5 évben szeretné megduplázni magyarországi termelő kapacitását, mintegy 70 új munkahely teremtésével.
A XANGA az ipari parkban jelenleg összesen 31 ezer négyzetméter, a Debreceni Nemzetközi Repülőtéren 22 ezer négyzetméter alapterületű ipari és logisztikai egységeket fejleszt. A beruházások megvalósításához a cégcsoport folyamatosan keresi az olyan pénzügyi forráslehetőségeket, melyekkel kedvező, versenyképes bérleti és szolgáltatási konstrukciókat tud kínálni partnerei részére. A most felavatott üzem bérlői igényeknek megfelelő gépészeti kialakításának finanszírozásához a XANGA egyeztetéseket folytat a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt-vel.
A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. a Magyar Állam 100%-os tulajdonában álló gazdasági társaság, melyet az Új Széchenyi Terv részeként hoztak létre 2011-ben. Küldetése az, hogy magyar tulajdonú kis- és középvállalkozások munkahelyteremtő beruházásait állami tőkeprogram keretében átmeneti idejű (átlagosan 5 éves időtartamra szóló) kockázati tőkebefektetéssel, tőkejuttatással támogassák.