A Debreceni Hőszolgáltató Zrt. a lakosság energiafelhasználásának szociális támogatásáról szóló 231/2006. (XI.22.) Kormány rendelet megjelenését követően - az országban szinte elsőként - alkalmassá tette számlázási rendszerét a Magyar Államkincstártól elektronikus formában érkező adatok gyors és pontos feldolgozására.
A korábban alanyi jogon járó támogatás megszűnésével együttjáró áremelés és az egyéni (jövedelemtől függő) támogatás igénylési lehetőség miatt a társaság a kintlévőség drasztikus emelkedését valószínűsítette. Ennek áthidalására a cég jelentősen mérsékelte a január havi számlák hődíj-részfizetés tartalmát, aminek látható eredménye, hogy a január havi kintlévőség szinte megegyezett a decemberi záró értékkel.
Január hónapban több lépcsőben 15.276 felhasználó kapott különböző kategóriás támogatást, amelyeket a február havi számlákban tüntettek fel. Februárban a teljes távhődíj változással szembesültek a debreceni - támogatott és nem támogatott- felhasználók.
Március hónapot illetően a támogatottak száma már 17.320 felhasználó volt, de sajnos annak ellenére, hogy a kedvező időjárás miatt márciusban csökkentették, áprilisban pedig lényegében nem számláztak hődíj részfizetést, a kintlévőség növekedett.
Néhány számadat a támogatást májusi állapot szerint igénybevevő felhasználókról, kategóriák szerint:
Összes támogatott: 18.520 db az összes lakossági felhasználó 59,5 %-a
Ebből „A” kategória 7.681 db 41,5 %
Ebből „B” kategória 4.859 db 26,2 %
Ebből „C” kategória 3.750 db 20,2 %
Ebből „D” kategória 2.230 db 12,1 %
2007. január – április hónapokra a Hőszolgáltató a számlázás szabályai alapján 1.638 milliárd forint részfizetést küldhetett volna ki a lakossági felhasználóknak. A várható fizetőképességének, az átlagosnál melegebb időjárásnak és az épületek tényleges hőfelhasználásának figyelembevételével a hődíj részfizetési összeget összesen mintegy 617 millió forinttal csökkentették a lakossági felhasználók havi számláiban.