Fegyelmivel bocsátották el a hajdú-bihari gyermekvédelmi szolgálat igazgatóját

Helyi - 2007-05-31

Fegyelmivel elbocsátották a Hajdú-Bihar Megyei Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatóját. A határozatot csaknem három órás, zárt ajtók mögötti vita után hozta meg a megyei közgyűlés csütörtökön. Rácz Róbert, a közgyűlés elnöke szerint számos bejelentés érkezett az önkormányzathoz, ami miatt vizsgálatot rendeltek el a szakszolgálatnál.

Mind a vizsgálat, mind az ennek nyomán lefolytatott fegyelmi eljárás olyan súlyú vétségeket tárt fel, ami indokolta a fegyelmivel történő elbocsátást - tette hozzá az elnök.

 

 Rácz Róbert a zárt ülésre tekintettel részleteket nem közölt a döntés hátteréről, csak annyit mondott, hogy pályázat útján kívánnak új vezetőt állítani a gyermekvédelmi szakszolgálat élére.

 

"Tudomásul veszem a fegyelmi tanács határozatát, de elfogadni nem tudom" - kommentálta  a döntést Mándi Lászlóné, az elbocsátott igazgató, aki szerint a fegyelmi eljárás "sem alapos, sem objektív nem volt". Mándi Lászlóné hozzátette: igaza kiderítése érdekében minden jogi lehetőséggel élni kíván, elsőként munkaügyi bíróságon támadja meg a fegyelmi tanács határozatát.

 

Orbán István, a Magyar Gyermek- és Ifjúságvédelmi Szövetség (MGYISZ) elnöke korábban  felháborítónak nevezte Mándi Lászlóné ellen indított eljárást, ami - mint fogalmazott - beláthatatlan következményekkel járhat a hajdú-bihari gyermek- és ifjúságvédelmi munka szakmai színvonalára, s a megye nemzetközi kapcsolataira.

 

A szövetség elnöke szerint Mándi Lászlóné vezetésével - akit egyébként legutóbbi közgyűlésén újabb 4 évre elnökségi tagjává választott a szövetség - a megbízhatóság, a szakmaiság egysége és a gyerekekkel való differenciált foglalkozás jellemzi a hajdú-bihari gyermekvédelmi szolgálat munkáját.

 

Mándi Lászlóné irányításával a hajdú-bihari gyermek- és ifjúságvédelem országosan is példaértékű eredményeket ért el - mondta Orbán István. Megemlítette az egységessé vált nevelőszülői hálózatot, amiért a szövetség kitüntetését is elnyerte a megye.

 

Mándi Lászlóné az elbocsátásról szóló döntést követően annyit még elmondott: 252 nevelőszülői család van Hajdú-Biharban, s ebből mindössze öt nevelőszülő jelzett valamilyen problémát.

 

Szerinte ezeknél is vitatható, hogy az akkori döntései ezekben az ügyekben indokoltak voltak-e. Hozzátette: ő mindig feltárta a problémákat, mert szerinte ez a helyes út, nem azok elhallgatása.