Elkészült a Térségi Integrált Szakképző Központ fő képzőhelyének épülete a Baross Gábor Szakképző Iskola és Kollégium mellett. A TISZK legfontosabb előzménye 2005 márciusára nyúlik vissza, ekkor hirdették ki ugyanis a pályázat nyerteseit, közük a Debrecen, Hajdúböszörmény, Balmazújváros önkormányzatai által alkotott konzorciumot.
A program eredményeként hat debreceni, egy böszörményi és egy balmazújvárosi partneriskola élvezheti a TISZK előnyeit, vagyis azt a közel 3500 négyzetméteres alapterületű modern létesítményt, melyben 80 gyakorlati képzést támogató oktatási helyet és multifunkciós közösségi tereket alakítottak ki. Az intézmény egyidejűleg 350 személy befogadására alkalmas.
A fiatalok gépészet, elektronika, kereskedelem, vendéglátás és informatika szakmacsoporthoz tartozó gyakorlati ismereteket sajátíthatnak el az intézményben, ami a Baross-iskolába járó tanulók gyakorlati képzése mellett a partneriskolák pályaorientációs foglalkozásainak is otthont ad majd.
Az TISZK központi képzőhelyének átadásán Kósa Lajos polgármester elmondta, hogy a pályázati kiírás óta a feltételrendszerben több jelentős változás is történt. Az azonban biztos, hogy a gazdasági szerkezet átalakulását a szakképzés nem követte. A TISZK legfontosabb feladata tehát, hogy az oda járó diákok használható tudásra tegyenek szert. Ennek érdekében az akadálymentesített intézményben berendeztek egyebek mellett tanboltot, lakatos-, villanyszerelő-, épületklíma- ,víz-gáz-központi fűtés szerelő műhelyet, illetve nyelvi termet is.
Az oktatási központ összesen 760 millió forintból készült el. Ebből 713 millió forintot tett ki az uniós HEFOP támogatás, míg a fennmaradó összeget a konzorcium tagjainak saját ereje, és a Belügyminisztérium önerő pályázatán nyert forrás fedezte.