„Örülünk, hogy az Alkotmánybíróság visszatérítette a törvénykezést az alkotmányosság útjára. Reméljük, hogy a figyelmeztetés időben és jókor jött.”
A fenti idézet egyik párt véleményeként sem hangzott el. Az állatorvosi lóként szereplő ügy kapcsán mindenki mondja a magáért: védik a mundér becsületét akkor is, ha hallgatni kellene.
Tanulságos, hogy újabban mennyire magán viseli a kabinet „a modern üzleti élethez nehezen társítható készpénzforgalom” visszaszorításának ügyét.
Az alkotmányossági próbán elbukott törvény – a PM közleménye szerint- a fenti célt kívánta elérni. Amúgy mellesleg tovább hízlalta volna a vállalkozások eredményességi rangsorában évek óta vezető bankok hasznát. Másodsorban lényegesen nehezítette volna a mindennapi gazdálkodást.
A visszadobott jogszabály ürügyén a legnagyobb ellenzéki párt ügyeletes megmondóembere is kiosztott néhány árnyékpofont: Répássy Róbert véleménye szerint az Ab döntése is alátámasztja azt, hogy a kormány menekül a válságból, s eközben törvényeket és alkotmányt sért.
Az egyes számot a többes számtól már az általános iskola alsó tagozatában is tudni kell elválasztani. Kár, hogy ezúttal eme nyelvtani feladvány megoldásától eltekintett a képviselő úr. Lehet hogy arra koncentrált: behúzzon egyet az MDF-nek is, hiszen felhívta a figyelmet arra, hogy a házipénztár adóról szóló jogszabály volt a Gyurcsány-csomag azon része, amelyet az MDF is megszavazott.
Véleménye szerint az MDF-et vezető volt igazságügyi minisztertől elvárható lett volna hogy, ha már ellenzékiként adóemelést szavaz meg, akkor legalább ne alkotmányellenes törvényt támogasson.
A képviselőket megválasztó állampolgárok döntő többségének véleménye szerint ideje lenne abbahagyni a kölcsönös anyázást, egymás hibáinak folytonos orr alá dörgölését, s a tévedhetetlenségi hitet ideje lenne felcserélni a közös összefogás eszméjére.
Hajdu István