Kiskakasok a szemétdombon

Jegyzet - 2006-08-03

Most még hagyjuk az indulatokat. Aki látta a debreceni meccset, okkal tarthatott a nevesincs macedón csapattól. Ne feledjük, hogy a kétszeres magyar bajnok csak 1-1-et ért el hazai pályán a Rabotnicski Szkopje ellen. Vagyis gyakorlatilag hátrányban kezdte a második mérkőzést.

Mi történt?

A meccs úgy kezdődött, ahogy azt a korai vezetést elképzelő DVSC-edző, Supka Attila elgondolta. Aktívabban kezdtek Sándor Tamásék és a 19. percben Ibrahim Sidibe négy méterről fejelte be Igor Bogdanovics beadását. A hazaiak azonban két perc múlva egyenlítettek, az albán Nedzsipi 22 méterről bombázott a jobb felső sarokba.

A Rabotnicski magasabb fokozatba kapcsolt, s kihasználta, amit már az első mérkőzésen is tapasztalhatott. Nevezetesen azt, hogy a lokinak már a hazai meccsen sem jött be a lestaktika. Ez két gólt is eredményezett a szünetig. Előbb Pejcic lépett ki a magyar védők közül és a kapujából kifutó Csernyánszki Norbert mellett a kapuba továbbította a labdát (2-1). Aztán Trajcsov ugrott ki a lesre játszó védők között és nem hagyta ki a ziccert.

Ehhez jött Halmosi Péter egy visszahúzásért kapott sárga lapja, amis pirosat is ért egyben, majd Sidibe nyújtott lábbal csúszott bele Jeremicbe, ezért is piros lap járt. Carlos az 55. percben csak az i-re tette fel a pontot.

Nem kellene elfeledni, hogy amióta több selejtezőkör van a Bajnokok Ligájában, mindössze egyszer fordult elő, hogy a magyar bajnok ne játsszon meccset a főtábláért. A Ferencvárost 2001-2002-ben a horvát Hajduk Split búcsúztatta, igaz, az a párosítás tizenegyesekkel dőlt el. A Rabotnicski a következő körben a francia Lille-lel játszik majd.

Itt tartunk most.

A kétszeres magyar bajnok, aki lelkesedésből, küzdeni tudásból nem is oly régen kiválóan vizsgázott, máéra megbukott. Elkényelmesedett, öregurasan focizó, jóllakott magyar focistákká váltak. Elhitték, hogy azért, mert a hazai fociszemétdombon ők a kiskakasok,  másutt is azok…