A végső megállapodás szerint kétmillió fontot (728 millió forintot) fizet a BBC Cliff Richard ügyvédi költségeire - írja internetes oldalán a brit közszolgálati műsorszóró.
A volt francia pénzügyminiszter az utóbbi nyolc évben a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatói tisztségét töltötte be.
Mario Draghi jelenlegi EKB-elnök megbízatása október 31-én jár le. Megválasztása esetén Christine Lagarde lenne a frankfurti székhelyű intézmény első női elnöke.
Tavaly az énekes megnyerte a BBC-vel szemben indított személyiségi jogi pert, mivel a közmédia élőben közvetítette a rendőrségi házkutatást, amelyet állítólagos szexuális zaklatási ügyben tartottak nála.
A médiatársaságot 210 ezer font megfizetésére kötelezték akkor károkozásért, majd 850 ezer font megfizetésére a jogi költségek fedezésére. A műsorszóró a Dél-Yorkshire megyei rendőrség jogi költségeire is fizet 315 ezer fontot (115 millió forintot).
A számok azonban megemelkedtek. A BBC közlése szerint az ügy lezárult, és a cég örül, hogy sikerült "békében megállapodni". "A BBC költségei a biztosításunk keretein belül maradnak" - közölte egy szóvivő.
Ugyanakkor, ahogy a Mirror című lap beszámolt róla, a megállapodás nem fedezi teljes mértékben Cliff Richard költségeit. A 78 éves zenész ugyanis elmondása szerint több mint 3 millió fontot költött arra, hogy tisztára mossa a nevét.
Cliff Richard minden idők egyik legsikeresebb brit könnyűzenei előadóművésze, karrierje során 21,5 millió lemeze fogyott, és kétszer képviselte Nagy-Britanniát az Eurovíziós Dalfesztiválon. II. Erzsébet királynő 1995-ben emelte a Sir előnév viselésére jogosító lovagi rangra.
A zenészt 2014-ben gyermekmolesztálási vád érte. Házát az évtizedekkel ezelőtti szexuális visszaélések gyanúja miatt 2014 augusztusában átkutatták a rendőrök, és ezt a BBC a helyszínről, élő adásban közvetítette.
Az énekest négy férfi jelentette fel, azt állítva, hogy a popsztár szexuális bűncselekményeket követett el ellenük. E bűncselekmények a feljelentők szerint 1953 és 1984 között, az ő gyermekkorukban történtek.
Cliff Richard a komoly nemzetközi feltűnést keltő házkutatás idején portugáliai nyaralójában tartózkodott, ám nem sokkal később hazatért, és önként megjelent a területileg illetékes Dél-Yorkshire megyei rendőrségen, ahol kihallgatták.
A popsztárt nem vették őrizetbe és vádat sem emeltek ellene, az ügyészség pedig 2016 júniusában közölte, hogy bizonyíték hiányában megszünteti a vizsgálatot.
Sir Cliff az eljárás során végig teljesen megalapozatlannak és hamisnak minősítette a feljelentésben foglalt állításokat, és már a házkutatás után kilátásba helyezte, hogy kártérítési pert indít a BBC és az ügyben eljáró rendőrkapitányság ellen magánéletéhez fűződő jogainak durva megsértése címén.
Ebben az ügyben hozott a BBC számára súlyosan elmarasztaló ítéletet a bíróság tavaly júliusban. A határozat elvetette a BBC azon érvelését, hogy a házkutatás közvetítése a szólás- és a sajtószabadság elvei alapján indokolt volt.