A gyilkosok a Kaposvár melletti sántosi erdőbe csalták a fiút, ott Bogdán a kocsiból kiszállva ütötte, rúgta, taposta, ásóval, késsel több tucatszor megszúrta, megvágta őt. Eközben Kertész megásta a gyerek sírját, a nő mindehhez elemlámpával világítva segédkezett.
A tettesek a még életben lévő fiút a gödörbe temették, ahol megfulladt, ruháit és telefonját a Kapos folyóba dobták.
A nő még a bűntett éjszakáján bejelentést tett a fiú eltűnéséről a rendőrségen. A rendőrök a gyermek holttestét néhány nappal később Kaposvár toponári városrészében találták meg. Azért ott, mert a tetteseket a sántosi erdőben vadászok zavarták meg, ezért Bogdán később jobbnak látta kiásni és máshová temetni a fiút.
Szita Bencének azért kellett meghalnia, mert Polcz Erika a gyermeket okolta, amiért megromlott a kapcsolata élettársával, a fiú nevelőapjával. A gyermeket ezen okból korábban méreggel is megpróbálták megölni, de nem sikerült.
A Pécsi Ítélőtábla Krémer László vezette tanácsa pénteken megalapozottnak találta az ügyben korábban eljáró Kaposvári Törvényszék elsőfokú döntését, melyben a bíróság a bűncselekményt tagadó, illetve a felelősséget egymásra hárító vádlottakat szerepüktől függően nyereségvágyból, előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés miatt marasztalta el.
A gyilkosok bűnösségére az első és a másodfokú bíróság vallomásokból, telefonos híváslistákból, cellainformációkból, DNS-mintákból és abból is következtetett, hogy ásót kértek kölcsön, a nő pedig aranytárgyakat adott el, hogy fizetni tudjon Bogdánnak.
Krémer László tanácsvezető bíró a büntetés kiszabásával kapcsolatban hangsúlyozta: a tettesek a bűncselekményt példátlan brutalitással, gyermek sérelmére követték el; a büntetőügyeket egy évtizede tárgyaló tanács mostanáig nem találkozott olyan vádlottakkal, mint Polcz Erika és Bogdán József, akiknek az emberölés négyszeres minősített esete miatt kell felelniük.
A bíró rámutatott, a gyilkosok felelőségüket nem ismerték el, valódi megbánást nem tanúsítottak, tettükre az igazságszolgáltatás válasza csak a legsúlyosabb büntetés kiszabása, a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségének kizárása lehet.
A tárgyalás kiemelt médiaérdeklődés, továbbá végig erős rendőri és fegyőri jelenlét mellett zajlott, a vádlottaknak a kézbilincs levételét sem engedélyezték.