A többi vádlott - ugyancsak helybenhagyva az elsőfokú ítéletet - 4-9 évig terjedő szabadságvesztés büntetést kapott, csupán két személynél enyhítette a büntetési tételt a bíróság: P. Lóránt harmadrendű vádlottat 5 év fegyházbüntetésre, M. László hatodrendű vádlottat 6 év fegyházbüntetésre ítélte a bíróság, ezzel egy évvel, illetve egy év hat hónappal mérsékelve az első fokon kiszabott büntetést - ismertette a szóvivő.
A vádirat szerint a vádlottak közeli ismerősi viszonyban álltak egymással: 2007-től kezdve rendszeresen értékesítettek illetve néhányan fogyasztottak is kábítószert. A fogyasztók a kábítószer kereskedésébe azért kapcsolódtak be, hogy így tudják korábbi tartozásaikat megadni, illetve saját adagjaikat finanszírozni.
A több kilogramm kábítószert (kokain, speed, amphetamin) Brüsszelben, illetve Budapesten szerezték be, személygépkocsival, vagy menetrend szerint közlekedő autóbuszjáraton szállították a különböző helyszínekre. A kábítószert a rendőrség ellenőrzések, illetve az átadások során találta meg, egyebek mellett Balmazújvárosban, Debrecenben, Budapesten és Hajdúdorogon, az elkövetők lakásaiban.
Az ügyben tizennégyen kerültek bíróság elé, közülük három vádlott ítélete első fokon, a többieké kedden a Debreceni Ítélőtábla döntésével emelkedett jogerőre - mondta Fórizs Ildikó.
Hozzátette: a Debreceni Ítélőtábla indoklása szerint az első fokon eljárt törvényszék helyesen állapította meg a tényállást, részletes bizonyítást végzett és helyes volt az ügy minősítése is. Az ítélőtábla felhívta a figyelmet arra, hogy nagyon súlyos bűncselekményről van szó. Rámutatott, hogy ez a cselekmény akár életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető. Az ügyben lefoglalt több kilogramm kábítószer nagyon sok fiatal életét változtathatta volna meg negatív irányban. A büntetések kiszabásakor az elkövetés idején hatályos jogszabályt alkalmazta a bíróság, ami a jelenlegi szabályozásnál sokkal enyhébb büntetések kiszabására adott lehetőséget. Az ítélet jogerős és végrehajtható.