Belgium: 1994 óta végeznek a mesterségesen megtermékenyített embriókon a beültetés előtt orvosi kísérleteket, amelyek szabályozására 2003-ban törvény is született. A PID eljárást alig korlátozza a törvény; viszont az embrióknak a nemük alapján történő szelekcióját megtiltja.
Dánia: A mesterségesen megtermékenyített petesejteknek a vizsgálata engedélyezett, amennyiben felmerül valamilyen genetikailag örökíthető betegség kockázata.
Franciaország: A PID 1997 óta törvényesen szabályozott eljárás. Csak abban az esetben engedélyezett, ha segítségével elkerülhető súlyos genetikailag örökíthető betegségek továbbadása; vagyis ha az egyik szülő bizonyíthatóan rendelkezik génállományában a veszélyesnek számító tulajdonsággal, és a pár már legalább 2 éve együtt él. Az első eljárás engedélyezésére 1999-ben került sor.
Nagy Britannia: Súlyos betegségek és spontán fellépő kromoszómahibák esetében engedélyezett a PID. Már 1990 óta alkalmazzák, a szabályozás kellőképpen széles mozgási lehetőséget engedélyez. 2009-ben született meg Nagy Britanniában az első olyan csecsemő, akinek az esetében a világon először használták a PID eljárást a mellrák veszélyének elkerülése végett.
USA: Az eljárást 1990 óta alkalmazzák számos klinikán. Központi szinten nincsen szabályozás, az egyes államok hozzák meg a maguk szabályozását. A PID abban az esetben is törvényesen alkalmazható, ha az eljárás alkalmazására nem orvosi indokból kerül sor, hanem azzal a születendő gyermek nemét szeretnék befolyásolni.