Három beteg meghalt és újabb 345 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön, kiemelve: eddig 5 830 217 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 535 463-an a második, 461 000-en pedig már a harmadik adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: 814 409-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 30 080-ra, a gyógyultaké 778 531-re emelkedett.
Az aktív fertőzöttek száma 5798. Kórházban 215 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 26-an vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 2563-an vannak, a mintavételek száma 6 664 898.
A delta vírusmutáns több európai országban és Magyarországon is terjed, és a beoltatlanok vannak a legnagyobb veszélyben. Ezért azt kérik, hogy aki még nem oltatta be magát, jelentkezzen háziorvosánál vagy regisztráljon és foglaljon időpontot az interneten.
Hangsúlyozták, hogy a vírus ellen az oltás a megoldás. A beoltottak kevesebb mint egy százaléka betegszik meg, és a betegség lefolyása az oltottaknál általában jóval enyhébb. "Az oltás tehát minden más védekezési módszernél hatékonyabb" - hívták fel a figyelmet.
Jelezték azt is, hogy a magyar lakosság többsége regisztrált védőoltásra és már meg is kapta a vakcinát, de annak sem késő, aki még nem tett így. A regisztrációs honlap és az internetes időpontfoglaló is folyamatosan nyitva van.
Ugyancsak az oltás beadatására kérik a még beoltatlan egyetemi hallgatókat és oktatókat.
A harmadik oltásra is lehet időpontot foglalni az interneten, de az a háziorvostól is kérhető. Az időseknek, krónikus és legyengült immunrendszerű betegeknek különösen ajánlott a harmadik oltás.
Emlékeztettek arra is, hogy több mint 1,4 millióan töltötték ki a járvány utáni életről szóló nemzeti konzultációt. A kitöltők szerint Magyarországot meg kell erősíteni, hogy egy veszélyesebb korszakban is meg tudjon felelni az új kihívásoknak, és úgy ítélték meg, hogy szükség van magyar vakcinagyárra. Egyetértés mutatkozik továbbá a családi adóvisszatérítés, a minimálbér 200 ezer forintra emelése és a hitelmoratórium ügyében. A további kérdésekre vonatkozó eredményeket a napokban témakörönként ismerteti a kormány - tették hozzá.
Az oldal térképe szerint eddig Budapesten (146 250) és Pest megyében (113 036) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Borsod-Abaúj-Zemplén (46 987), Győr-Moson-Sopron (44 742) és Hajdú-Bihar megye (42 800). A fertőzésben legkevésbé érintett megye továbbra is Tolna, 17 866 fertőzöttel.