Szalai Annamária demokráciája

...kontra - 2011-02-08

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke szerint, aki megkérdőjelezi a Médiatanács személyi összetételét, az a demokráciát vonja kétségbe. Szalai szerint tehát a demokráciát az jelenti, hogy egy országos, a teljes magyar média felett kizárólagos hatalommal rendelkező állami szervezet mindössze egy párt tagjaiból áll.

    Az eddig is köztudott volt, hogy Szalai Annamáriát – és mentorát, Orbán Viktort – különösebben nem foglalkoztatja a demokrácia, de hogy odáig jusson el a Magyar Köztársaság, hogy 20 évvel a rendszerváltás után egyik felelős beosztású vezetője megtagadja korábbi küzdelmét a diktatúrák ellen, sőt, annak nyomán alkot kormányzati és ellenőrzési rendszert, az mindenképpen félelmetes. A legelkeserítőbb, hogy mindezt a média demokratikus működése feletti őr mondja ki szégyenérzet nélkül.

 

Egy fikarcnyit sem zavarja Szalai Annamáriát, hogy mindezen hozzáállás ellen tiltakozik egész Európa, sőt a világ demokratikus része. Nem gondolkoztatja el, hogy a médiaszabályozást több ponton élesen bíráló Neelie Kroes illetékes EU-biztostól kezdve Thomas Hammarberg, az Európa Tanács emberi jogi megbízottján át az összes európai köz és kereskedelmi médium – politikai oldaltól függetlenül – és számos európai kormány kifejezte már elképedését a magyar médiaszabályozás antidemokratikus jellegét és diktatórikus felhangjait illetően. Hiába áll az Orbán-kormány lassanként egy szál maga elképzelésével, hiába vonta kétségbe a demokrácia fogalmának ismeretét temérdek európai kormány, Szalai Annamária szerint ez a legdemokratikusabb lépés volt, amit csak tenni lehetett.

 

Szalai Annamáriának azt javasoljuk, gondolkodjon el azon, mi lenne, ha csak egy séf ételeit ehetné, csak egy rendező darabjait láthatná, csak egy tévéműsort nézhetne, csak egy ember véleményét hallhatná, csak egy zeneszerző darabjait élvezhetné. Bár nem lepődnénk meg, ha Szalai Annamáriának ez is megfelelne, de a lakosság többségének nem. Szalai Annamáriának bőven volt ideje megélni a rendszerváltás előtti kor demokrácia- és médiafelfogását. A fentiekből úgy tűnik, Szalai Annamária visszavágyik abba a korba.

 

Az MSZP visszautasítja a demokrácia megcsúfolását és felszólítja Szalai Annamáriát, hogy szüntesse meg a média politikailag egyoldalú kontrollját.

 

Kormos Kata,

szóvivő

 

    Kiadó: MSZP

OS