Az euró leértékelésével, adócsökkentéssel és béremeléssel kellene beindítani az euróövezet gazdaságát Nouriel Roubini szerint.A New York-i Egyetem világszerte ismert közgazdaságtan-professzora - aki már 2006-ban megjövendölte az amerikai jelzálogpiacról kiinduló pénzügyi válságot - a Bild című német lapban kedden közölt interjúban elmondta: a német kormány bölcsen tenné, ha adna ezer eurót mindenkinek, aki hajlandó a szabadságát a dél-európai válságállamokban eltölteni, és adókedvezménnyel támogatná azokat, akik nyaralót vásárolnak a térségben.
Roubini hangsúlyozta: Európának növekedésre van szüksége, ezért "a megszorítási őrületnek véget kell vetni", az adókat csökkenteni, a béreket pedig emelni kell. Mindenekelőtt azonban az Európai Központi Banknak növelni kell a pénztömeget. Az euró így gyengülne a dollárhoz képest. A legjobb az lenne, ha paritásba kerülne a két fizetőeszköz - vagyis 1 euró 1 dollárt érne -, mert akkor "a déli államok, mint például Görögország, Spanyolország és Olaszország valódi esélyt szerezne a versenyképesség megteremtéséhez".
A görög hitelprogram leállítása az euróövezet vesztét okozhatja, mert támogatás nélkül az ország összeomlana, ami bankpánikhoz vezetne Portugáliában, Spanyolországban és Olaszországban - véli Roubini. Görögországnak ezért vagy rendezetten, a külső pénzügyi támogatás folytatása mellett kell távoznia az euróövezetből, vagy pedig bent kell tartani a zónában és a volt NDK felzárkóztatását célzó programokhoz hasonlóan újjá kell építeni a gazdaságát.
"A német adófizetőknek mindkét megoldás olcsóbb, mint az euróövezet felbomlása (...), mert az euró nélkül Németország csak egy törpe az Egyesült Államokhoz vagy Kínához képest gazdaságilag és politikailag is." Németország gazdasága az exportra épül, ezért nem tudja nélkülözni az eurót és az európai kereskedelmi partnereket. Ezért aztán Németország "vagy együtt úszik a többiekkel, vagy velük együtt elsüllyed" - mondta Nouriel Roubini a Bildnek.