Miközben a recesszió utáni gyengélkedés a világ legnagyobb gazdaságát a vártnál messze jobban gyötri, az Egyesült Államokban egyre többen dörzsölik a szemüket a Németországban lejátszódó konjunkturális tűzijáték láttán.
A németországi boom egyik napról a másikra az amerikai média sztorijává lépett elő, mindenekelőtt a német export vált ki csodálatot.
"Különösen a németországi kis és közepes méretű vállalatok exportsikerei keltenek az Egyesült Államokban figyelmet" - jelentette ki Bernhard Welschke, a Deutsche Wirtschaft szervezet washingtoni delegátusa, aki egyben a Német Ipari és Kereskedelmi Kamarák Szövetségének képviselője. "Felteszik a kérdést, miként jöhettek létre ezek a sikerek, mitől versenyképes a német piac?"
A német példa az N24 összefoglalója szerint iskolát teremt az Egyesült Államokban. Barack Obama elnök öt éven belül meg akarja kétszerezni az Egyesült Államok exportját. Washington emellett a német exporttámogatást is példának tekinti - fejtegeti Welschke. A Washington Post szerint a "miközben az amerikaiak a magas munkanélküliség és egy újabb recesszió veszélye miatt aggódnak, a konjunkturális reneszánsz a németeknek munkahelyeket teremt és olyan tempóra hajtja a gazdaságot, amelyre a berlini fal leomlása óta nem volt példa - írja a washingtoni lap. A menedzserek szerint a siker kulcsa Kína, amelyre az amerikaiak gazdasági vérszívóként tekintenek, Németországban azonban potenciális vásárlóként udvarolnak neki.