Brexit - Theresa May: "erős és egységes" marad az ország a Brexit után

Külföld - 2018-03-29

Theresa May konzervatív párti brit miniszterelnök szerint az Egyesült Királyság erős és egységes ország marad a brit EU-tagság éppen egy év múlva esedékes megszűnése után is. May egyik munkáspárti elődje, Tony Blair volt kormányfő szerint viszont "még mindig nincs késő" a kilépési folyamat visszafordításához.

Az Egyesült Királyság a jelenlegi helyzet alapján 2019. március 29-én, brit idő szerint 23 órakor - közép-európai idő szerint aznap éjfélkor - lép ki az Európai Unióból.

Theresa May csütörtökön, egy évvel a brit kilépés előtt országjáró körútra indult, érintve egyetlen nap alatt az Egyesült Királyság mind a négy nemzetét, Angliát, Skóciát, Walest és Észak-Írországot. A Brexit-folyamat utolsó évének kezdete alkalmából adott nyilatkozatában kijelentette: meggyőződése, hogy Londonnak sikerül az EU-val olyan egyezményt kötnie, amely vámmentes, súrlódásmentes kereskedelmi forgalmat tesz lehetővé, és így a brit gazdaság megőrizheti uniós piacait.