A KvVM végül egy 74 kérdést tartalmazó anyagot állított össze arra vonatkozóan, hogy a beruházónak milyen tartalmi elemekre szükséges kitérnie a hatástanulmány elkészítésekor annak érdekében, hogy abból a tervezett beruházás határon átterjedő környezeti hatásai megítélhetőek legyenek.
Hazánk többek között felhívja a román fél figyelmét, hogy elemezzék az alkalmazni kívánt technológiai megoldásokat, mindig a legjobb elérhető technikára törekedjenek és nemzetközi tapasztalatokkal, referenciákkal alátámasztva igazolják, hogy miért az adott technológiát választották. Dolgozzanak ki a cianid kezeléssel kapcsolatos tervet (beleértve a zagytározóban lévő cianid tartalmú anyagot is), részletesen elemezzék a cianid mentesítés módját, pontosan térjenek ki a betartandó határértékekre, illetve a vonatkozó európai uniós és más nemzetközi szabályozás előírásaira.
Fontos, hogy bemutassák a hulladékkezelő létesítmények kiválasztásának szempontjait és adjanak részletes tájékoztatást a melléktermékek, hulladékok mennyiségéről, összetételéről, azok további kezelési és szállítási módjáról. Magyarország arról is információt kér, hogy a szennyvizek tisztítása során mely EU és más nemzetközi előírásoknak fognak megfelelni, valamint arról, hogy a zagytározó csurgalékvizeinek milyen kezelési módjával kívánják ezeket elérni. Hazánk kérte azt is, hogy a határon átterjedő hatások vonatkozásában kulcsszereppel bíró völgyzárógátak és árapasztó műtárgyaik tervezett műszaki paramétereivel, hidraulikai méretezésével, valamint a gátak állékonyságának megfigyelésére szolgáló monitoring hálózat kialakításával kapcsolatban adjanak információ
A román Környezetvédelmi Minisztérium az idén májusában küldött értesítést arról, hogy megkezdődött a romániai Hunyad megyében található Felső-Csertés település közelében az arany és ezüst bányászati tevékenység folytatásához kapcsolódó környezeti vizsgálat. Magyarország az Espooi Egyezmény alapján kapcsolódott be a nemzetközi eljárásba. A minisztérium mellett az illetékes Alsó-Tisza-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség és az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség kiemelt figyelemmel kíséri az eljárást, és azon fáradozik, hogy a határ közelébe ne települhessen Magyarország területét környezetvédelmi szempontból veszélyeztető beruházás. A tárca továbbra is kiemelt figyelmet fordít minden olyan környező országbeli beruházásra, amely Magyarország területét környezetvédelmi szempontból hátrányosan érintheti.