Korniss Péter Kossuth-díjas fotóművész képeiből nyílt tárlat április 10-én a Mű-Terem Galériában. A fotók az egyszerű paraszti élet, a hagyományos kultúra és az elmondhatatlan összetartozás fontosságát hangsúlyozzák.
Az 1967 és 2004 között készült képek a hagyományos erdélyi parasztvilág életét mutatják be úgy, ahogy Korniss Péter látta. A művész elmondása szerint az a világ, amit akkor fedezett fel, már visszahozhatatlan.
A nyolcvanas évek végéig olyan magyar és román paraszti falvakat látogatott végig, ahol a régi paraszti kultúrában nagyon sok mindent megőriztek az emberek: szokásokat, viseletet, táncot, zenét egyaránt. A változó világ ellenére megmaradt a közösség összetartó ereje is, melyet a fotóművész a fényképező segítségével tár a látogatók elé. Pályája során különös figyelmet szentelt az erdélyi kultúra megörökítésének. Így születtek az „Elindultam világ útján…”, a „Múlt idő” és a „Leltár – Erdélyi képek” című kötetei.
Az 1937. augusztus 4-én, Kolozsváron született művészt 1975-ben Balázs Béla díjjal, 1983-ban Érdemes Művész címmel, 1995-ben Magyar Művészetért díjjal, 1999-ben Kossuth-díjjal, 2004-ben Pulitzer Emlékdíjjal tüntették ki.
Az Erdélyi Képek 1967-2004 című fotókiállítás április 30-ig ingyenesen megtekinthető.
Pécsi Éva