- Politico című hírportál szerint vita alakult ki Washingtonban arról, hogy a Fehér Ház a Holokauszt Emléknapján miért nem a külügyminisztérium által előkészített közleményt adta ki.
A külügyi tárca meg nem nevezett forrásaira hivatkozva a Politico című lap csütörtökön azt írta, hogy a minisztérium kész közlemény-tervezetet küldött át a Fehér Háznak a Holokauszt Emléknapjára, ám a Fehér Ház saját változatot adott ki. A minisztériumi közleményben kiemeltetett a zsidóság szenvedése is, a Fehér Ház által kiadott közlemény viszont általában az emberi szenvedésről szólt és a zsidóságról egyáltalán nem ejtett szót.
A Holokauszt Emléknap közleménye körüli vita vasárnap pattant ki, és azóta szinte minden nap újabb vádak, kommentárok és információk kerülnek napvilágra. Tim Kaine, Hillary Clinton volt demokrata párti elnökjelölt alelnökjelöltje "holokauszttagadónak" nevezte Donald Trumpot, s hallatták hangjukat amerikai zsidó szervezetek is.
A Fehér Ház kommunikációs igazgatója, Hope Hicks azzal védte meg a közleményt, hogy "befogadóak" és ezért említettek meg "mindenkit, aki szenvedett". Sean Spicer, a Fehér Ház szóvivője pedig szokásos napi sajtóértekezletén "szőrszálhasogatásnak" nevezte a bírálatokat, és bejelentette, hogy az emléknapon kiadott közlemény olyasvalaki segítségével készült, aki maga is zsidó és holokauszt-túlélők leszármazottja. A szóvivő ugyan nem nevezte meg az illetőt, de a sajtó kiderítette, hogy a közlemény megszövegezője: Boris Epshteyn, Trump egyik munkatársa.
Az amerikai külügyminisztérium nyilvánosan nem reagált a vitára, s a most kiszivárogtatott információkat sem kommentálta.
A Politico ugyanakkor megjegyzi: 2013-ban Hillary Clinton, akkori külügyminiszter az emléknapra kiadott közleményében szintén nem tett külön említést a zsidóság szenvedéseiről.