Kína szárazföldi telepítésű ballisztikus rakétaelhárító fegyvert tesztelt vasárnap - adta hírül a védelmi minisztériumból származó információt a Hszinhua hivatalos kínai hírügynökség hétfőn. A szűkszavú közlemény szerint a kísérletre "Kína területén belül" került sor, s az "elérte előre kitűzött célját", tehát sikeres volt. A védelmi tárca illetékese még hozzáfűzte, "a teszt védelmi jellegű és nem irányul egyetlen ország ellen sem".
A kísérlet, amelynek során a szárazföldi telepítésű fegyver a levegőben semmisíti meg az ellenséges ballisztikus rakétákat, robbanótölteteket, egyértelmű jele, hogy Kína saját rakétavédelmi rendszerén dolgozik - állapítják meg szakértők. 2010 után ez volt a második ilyen jellegű teszt az országban.
A kínai központi televízió híradója beszámolt arról, hogy India, ugyancsak vasárnap, sikeresen végrehajtotta utolsó kísérletét a K-15-típusú tengeralattjáróra telepítendő közepes hatótávolságú ballisztikus rakétájával.
Indiai források szerint a 20 méter magasan repülő rakéta a Bengáli-öbölben körülbelül 700 kilométeres távolságban, a cél közelében csapódott a vízbe. Ezzel India az Egyesült Államok, Oroszország, Franciaország és Kína után az ötödik állam, amely ilyen fegyverrel rendelkezik.