Kiválósági hely címet kapott a pécsi festőművész mesterképzés

Öt évre "Kiválósági hely" címet ítélt oda a Pécsi Tudományegyetem festőművész mesterképzési szakának a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság, így 2014. június 30-ig részesülhet az elismerésben. Az indokok között szerepel, hogy a képzés során a tanórák 84 százalékát teljes munkaidőben foglalkoztatott, helyben élő oktatók tartanak, a szak 2003. és 2009. között az Erasmus program segítségével 46 külföldi hallgatót fogadott részképzés keretében és 20 hallgató vett részt külföldi intézmény részképzésében.

Az indoklásban szerepel továbbá: az összes, teljes munkaidőben foglalkoztatott oktató között a minősítettek aránya magasabb, mint 85,7 százalék, a festőművész képzés rövid múltja ellenére pedig jelentős szakmai eredményeket ért el mind a tanárok, mind a hallgatók tekintetében. Valamennyi oktató alkotó festőművész, aki tájékozott a hazai és nemzetközi kortárs művészet eseményeiben és eredményeiben, a szakmai információk pedig a személyes jellegű mester-tanítvány kapcsolatoknak köszönhetően közvetlenül jutnak el a diákokhoz.

Folyamatos az oktatói és hallgatói csere a különböző programokban, mint az Erasmus, a Socrates, illetve a Fullbright ösztöndíjban való részvétel révén, de rendszeresen szervez tanulmányi kirándulásokat a tanszék is például a Velencei Biennáléra, vagy a bécsi Viennafair Kortárs Művészeti Vásárra.

2003. és 2009. között összesen nyolc hallgató kapott OMDK első díjat, öt-öt hallgató OMDK második, illetve harmadik helyezés, valamint három diák OMDK különdíjat. Ugyanakkor nem csak a külföldi vendégoktatók jelenléte az állandó, hanem a képzés oktatói is számos meghívást kapnak angol, cseh, finn és német egyetemekre.

A szak segítségével rendezték meg 2007-ben az OMDK konferenciát, a hallgatók rendszeresen részt vesznek a POSZT rendezvényein, a Sziget különböző szakmai bemutatóin, illetve egyéb hazai és nemzetközi kiállításokon, akciókon. Egyúttal három szakmai anyag kiadását gondozza a kar: 2003 óta naptárt ad ki, kétévente készít katalógust a végzős hallgatók diplomamunkáiból, 2007-ben pedig az Országos Művészeti Diákköri Konferencia alkalmából 86 oldalas, színes összefoglaló kötetet jelentetett meg.

(www.edupress.hu)