A Balassi Kiadó Kft. és az MTA Közgazdaságtudományi Intézetének részvételével így 87 millió forintos összköltségvetésű fejlesztés indulhat el a közgazdaságtudomány területén. "Szükség van a jól képzett közgazdászokra, ezért a bolognai rendszer okozta hibákat egy ilyen új típusú, forradalmi közgazdászképzéssel kell orvosolni" - mondta el Király Júlia, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke június 29-én, a pályázat bemutatásakor. A fejlesztést 70 millióval támogatja az EU.
A MNB folyamatosan jelentős kihívásokkal néz szembe, ezért a döntéseket előkészítő szakmai műhelynek szünet nélkül fejlődnie kell. Ehhez a munkához pedig nélkülözhetetlen a jelenlegi és jövőbeli stábtagok legmagasabb szintű felkészültsége. A színvonalas közgazdászképzés azzal is segíti az átlátható, érthető jegybanki működést, hogy a gazdaság szereplőinek látókörét bővíti - emelte ki a pályázatot bemutató sajtótájékoztatón Király Júlia. Hozzátette: a megalapozott közgazdasági tudás ma már sokkal inkább az új helyzetekről való következetes gondolkodásról szól, amelyhez nélkülözhetetlen a korszerű, nemzetközi eredmények ismerete. Ezért a Magyar Nemzeti Bank már a kezdetektől fogva nem csak támogatója a digitalizált tartalomfejlesztésnek, de részt is vesz a közgazdaságtudományi tanterv részletes kidolgozásában - mondta Király Júlia.
Pete Péter, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Kar (TáTK) Közgazdaságtudományi Tanszékének vezetője, a program felelőse elmondta: A "Tartalomfejlesztés az ELTE Társadalomtudományi Karának Közgazdaságtudományi Tanszékén" című pályázatnak köszönhetően 38 új, moduláris tananyag kerül fel a világhálóra, amelyből 28 kurzus idegen nyelven is elérhető lesz. Hozzátette: az elnyert források lehetővé teszik, hogy a hallgatók mellett bárki számára - és gyakorlatilag a világ bármely pontjáról - elérhetővé váljanak a munkaerő-piaci igényekhez igazodó, nemzetközi tananyagokat is adaptáló, gyakorlati tudást adó tartalmak, a tankonyvtar.hu, valamint a bkiado.hu oldalakon. Ez nagy segítséget jelenthet például a külföldi ösztöndíjasoknak, valamint a hazai egyetemeken tanuló külföldi hallgatóknak, de a fejlesztésekből előnyt kovácsolhat a képzést választó összes tanuló. Az idegen nyelvű kurzusok indításával az európai munkaerőpiacon is jól hasznosítható tudást adhatunk át hallgatóinknak, de a fejlesztések eredményeként növekedhet a hallgatói mobilitás is - mondta Pete Péter.
Az ELTE TáTK Közgazdaságtudományi Tanszéke a "Tananyagfejlesztés és tartalomfejlesztés, különös tekintettel a matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai (MTMI) képzésekre" című TÁMOP kiírásra nyújtott be sikeres pályázatot, így 2011 szeptemberére - a Balassi Kiadó Kft-vel, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaságtudományi Intézetével konzorciumban - összesen 87.290.444 millió forintot költhetnek online tanagyag fejlesztésre. Ebből az uniós támogatás összege 69.832.355 forint.