A Debrecen Város Kiváló Pedagógusa és a Debrecen Város Közoktatásáért-díjak kitüntetettjei

Oktatás - 2012-06-28

A város elismerését és nagyrabecsülését kifejezve, a 2012. június 28-án tartott közgyűlésen adták át a Debrecen Város Kiváló Pedagógusa és a Debrecen Város Közoktatásáért-díjakat.

Az 1997-ben alkotott, hatályban lévő közgyűlési rendelet szerint Debrecen Város Kiváló Pedagógusa kitüntető díjat kaphat az a pedagógus, aki kimagasló oktatói, nevelői, vezetői munkát végez és éveken keresztül kiemelkedő, maradandó, értékteremtő tevékenységet folytat az oktatásügy területén.

Debrecen Megyei Jogú Város Közgyűlése 2012. május 31-i ülésén döntött arról, hogy Debrecen Város Kiváló Pedagógusa-díjban részesíti Új Imre Attilát, a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának pedagógusát, Posta Lászlót, a Deák Ferenc Középiskolai Kollégium igazgatóját, valamint Diószeghy Mártát, a Beregszászi Pál Szakközépiskola és Szakiskola pedagógusát.

 

Új Imre Attila 1992-től vezetőtanárként az intézmény meghatározó pedagógusainak egyike. Közmegbecsülésnek örvendő, a gyerekek nevelésében, oktatásában és a tehetséggondozásban egyaránt kiváló, sokoldalú egyéniség. Szakmai felkészültsége, óravezetésének dinamizmusa, humora által hat a tanulókra. Iskolai tevékenysége mellett értékes tudományos munkát is végzett, valamint kiváló eredményeket ért el a tehetséggondozásban. Diákjai számos megyei és országos versenyen szerepeltek a döntőben.

 

Posta László 1986 óta dolgozik Debrecenben pedagógusként, kollégiumi nevelőtanárként. 1990 óta a Deák Ferenc Középiskolai Kollégium magasabb vezetői feladatait látja el. Vezetése alatt a kollégium sokat fejlődött. A nevelőtestület pedagógiai innovációban való részvétele példamutató a város többi bentlakásos intézménye számára is. Debrecen város kollégiumai tekintetében egyedülálló módon Posta László igazgatóként kidolgozta a tehetséggondozás szaktantárgyi fakultációs rendszerét, amelyet eredményesen és sikeresen működtet a tanulók és a szülők legnagyobb megelégedésére. Hasznos szakmai véleményével, értékes ötleteivel segíti a Kollégiumi Szakmai Érdekvédelmi Szövetség munkáját.

 

Diószeghy Márta 1994 óta dolgozik a Beregszászi Pál Szakközépiskola és Szakiskolában. Az intézmény testnevelő tanáraként a sportköri foglalkozások keretében készítette fel a tanulókat a Diákolimpia tornaversenyeire. Szuggesztív egyénisége hatására az elmúlt években tornász tanítványai szép versenyeredményeket értek el, mellyel az iskola, valamint Debrecen város oktatási hírnevét öregbítették. Diószeghy Márta feladatának tekinti a tanulók egészséges életmódra nevelését és az egészség megőrzését.

 

Debrecen Város Közoktatásáért kitüntető díjban részesülhet az a személy vagy közösség, akinek/amelynek az oktató-nevelő tevékenységhez kapcsolódó, azt segítő munkája éveken keresztül kimagasló.

Debrecen Város Közoktatásáért-díjat kapott Szabóné Kiss Ildikó, a Tóth Árpád Gimnázium pedagógusa, Bánk Tibor, a Dienes László Gimnázium és Egészségügyi Szakképző Iskola igazgatója, valamint a Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola nevelőtestülete.

 

Szabóné Kiss Ildikó 24 éve dolgozik a Tóth Árpád Gimnáziumban. Munkáját szaktanárként magyar-orosz-angol szakjainak tanításával kezdte. Kiváló szakmai ismeretének, megnyerő egyéniségének, korrektségének is köszönhetően az érettségik zökkenőmentesen folynak az intézményben évek óta. Munkatársaival, a tanárokkal, a diákokkal példamutatóan korrekt, a diákok szeretik, tisztelik. Összekötői feladatot lát el a város egyetemei, főiskolái és a gimnáziumai között. A diákok továbbtanulását, az érettségire és a továbbtanulásra jelentkezők tevékenységét fogja össze, rendszerezi, irányítja.

 

Bánk Tibor 30 éve a Dienes László Gimnázium és Egészségügyi Szakképző Iskola alkalmazottja. 1982-től matematika-fizika szakos tanár, 2002-től igazgatóként áll az iskola élén. Oktató-nevelő munkáját és vezetői feladatait kiváló felkészültséggel, szaktudással végezte és végzi. Munkája eredményeként egységes intézménnyé alakult az iskola, ahol a két képzési forma – a gimnázium és a szakképzés – egymást erősíti. Kilenc ország partnerintézményeivel épített ki kapcsolatot külföldi projektek és gyakorlatok megvalósítására. Az iskolában folyó egészségügyi szakképzés kiemelt helyet foglal el az ország szakképzési rendszerében.

 

A Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola elsődleges feladata az általános műveltséget megalapozó, érettségi és szakmai vizsgára, valamint felsőfokú iskolai tanulmányok megkezdésére felkészítő nevelés és oktatás biztosítása, valamint z önálló életkezdéshez szükséges ismeretek nyújtása. A 25 éves munka alatt sikerült elérni, hogy megkülönböztetett szerepe lett az intézménynek a középfokú oktatásban sajátos arculatuk kialakítása révén. Ennek fő meghatározója a művészeti képzés, s részben erre épül a szakképzés, amely sokszínűségével hiányt pótol a régióban. Oktatási palettájának színessége, tanárainak, az iskola vezetőinek hozzáállása fiataljaikhoz, diákjaihoz példaértékű. Folyamatosan nyitottak az újító kezdeményezésekre, az új pedagógiai módszerek bevezetésére. A tehetségfejlesztésnek is nagy hagyományai vannak az intézményben. Diákjaik közéleti aktivitásában, szép versenyeredményeikben, minőségi műalkotásaikban, az iskola oktatási, szakmai színvonalának vitathatatlan érdeme van. (A díjat Fekete József, az intézmény igazgatója vette át.)